متن خبر

را در جدول فروش گرفت نفس جای یتیم خانه ایران صعود بی سرو صدا در هفته اکران

را در جدول فروش گرفت نفس جای یتیم خانه ایران صعود بی سرو صدا در هفته اکران

اخبار سینمای ایران را در جدول فروش گرفت نفس  جای  یتیم خانه ایران   صعود بی سرو صدا در هفته اکران
شناسهٔ خبر: 15692 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: هفته گذشته فیلم‌ها اکران خود را در حالی پشت سر گذاشتند که سینمای ایران شاهد اکران یک فیلم جدید از روز چهارشنبه بود. در این میان فیلم‌هایی چون «مشکل گیتی» و «لاک قرمز» صعود خود را به رقبا نشان داده و «یتیم خانه ایران» نیز «نفس» خانم نرگس آبیار را در جدول گرفت.

فیلم «حریر» به کارگردانی خانم فریال بهزاد با تصمیم شورای صنفی از روز چهارشنبه نمایش خود را در گروه آزاد آغاز کرد که تا کنون به فروش حدوداً یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

در این هفته فروش فیلم «سلام بمبئی» به کارگردانی آقای قربان محمد پور و تهیه کنندگی آقای جواد نوروز بیگی در شرایطی به فروش ۵ میلیارد و پانصد تومان رسید که این فیلم حدوداً ۱۰۰ سالن سینما در اختیار دارد.
«آس و پاس» که بعد از «سلام بمبئی» بیشترین تعداد سالن را در اختیار دارد تقریباً به فروش ۳ میلیارد تومان دست یافته است.
«یتیم خانه ایران» که در این هفته در جدول فروش «نفس» خانم نرگس آبیار را گرفت در ردیف سوم قرار دارد و هم اینک فروش سینماهایش به رقم تقریبی ۱ میلیارد و ۵۰ میلیون رسیده است که با احتساب سینما سیار و فروش دانشگاهی آن فروش کل فیلم به مبلغ ۱ میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان رسیده است.  «یتیم خانه ایران» که در سال ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ می‌گذرد روایت خیانت انگلیسی‌ها و خساراتی است که آنها به جامعه ایران زده و نیمی از مردم ایران جان باختند.
این فیلم سینمایی یک اثر بسیار خوب است که توانسته مظلومیت مردم ما را به درستی در آن دوره نشان دهد در واقع این اثر یک کنش خوب از یک هنرمند متعهد و انقلابی است که تلاش کرده بخشی از تاریخ واقعی ما را به تصویر بکشد، تاریخی که در میان خروارها اتفاق تاریخی دیگر گمشده بود. فیلم به لحاظ ساختار،‌ کارگردانی و فیلمنامه یک اثر تحسین‌برانگیز است و غفلت روشنفکران ما را در آن زمان به درستی نشان می‌دهد.


«نفس» خانم نرگس آبیار،  که پخش آن را دفتر نور تابان به عهده دارد هم اینک به فروش ۱ میلیارد و۱۵۰ میلیون تومان رسیده است.
این فیلم که سومین فیلم خانم نرگس آبیار و دومین فیلم دفاع مقدسی این کارگردان است با روایتی متفاوت از فیلم اول خود یعنی «شیار ۱۴۳» به نوعی علاقه خود به تفاوت در کارگردانی را درسینمای ایران به رخ کشیده است. روایتی نوستالژیک برای مخاطب ایرانی و نگاهی به دفاع مقدس از نگاه کودک فیلم که مخاطب را به تأمل وا می‌دارد.
مجموع فروش «سیانور» در این هفته به ۲ میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان رسیده است که تهران به فروش ۱میلیارد و ۷۷۵ میلیون تومان رسید. در تهران تنها ۷ سالن و در شهرستان ۱۹ سالن در اختیار این فیلم قرار گرفته است.


این فیلم برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی وچهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد و در جشنواره حضور داشت.


قصه سیانور در دهه ۵۰ می‌گذرد و زمان روایت فیلم مربوط به بزنگاه مهم انحراف سازمان مجاهدین خلق در سال ۱۳۵۴ است. محور اصلی آن زندگی عاشقانه یک زوج است که در آن دوره در سازمان مجاهدین خلق فعالیت می‌کنند. این فیلم به بخش‌هایی از زندگی آقای مجید شریف واقفی نیز می‌پردازد که آقای بهروزشعیبی خود این نقش را ایفا می‌کند.
در «سیانور» تلاش می‌شود تا برای پرداختن به آن موقعیت حساس تاریخی؛ روایتی شعارگونه و سطحی درمورد انحراف سازمان انجام نگیرد. آقای شعیبی سعی می‌کند تا در سیانور از ویژگی‌های سبک ملودرام برای روایت یک موضوع مستند تاریخی استفاده کند.
«سیانور» دربخش‌های بهترین بازیگر نقش اول مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، بهترین فیلمبرداری و بهترین طراحی صحنه و لباس جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران نامزد دریافت جایزه شد. همچنین این فیلم جایزه بهترین فیلم جشنواره جایزه ققنوس را دریافت کرد. فیلم سینمایی «نیمه شب اتفاق افتاد» به رقم ۱ میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان و فیلم «متولد ۶۵» به فروش ۱ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان رسید.

فیلم‌های در حال صعود


«لاک قرمز»  در این هفته با اقبال بهتری مواجه شده و هم اینک علاوه بر تهران در شهرهای کرمان، مشهد، شیراز، یزد ، گرگان و آبادان نیز اکران شده است. فیلم در تهران به فروش ۲۵۵ میلیون و در شهرستان به فروش ۶۰ میلیون تومان رسید که مجموع فروش آن ۳۱۵ میلیون تومان است.
فیلم «مشکل گیتی» که دفتر پخش رسانه فیلمسازان مولود آن را برعهده دارد در تهران و مشهد اکران شده که به فروش ۴۰۰ میلیون تومان دست یافت. از امروز فیلم در کرج، شیراز و کرمان نیز به نمایش درمی‌آید.
 فیلم «خشکسالی و دروغ» هم اینک در ۸ سالن تهران به نمایش درمی‌آید و فروش آن در تهران ۱ میلیارد و ۷۷۶ میلیون تومان و شهرستان ۹۷۵ میلیون تومان است که در مجموع فیلم به فروش ۲ میلیارد و ۷۴۱میلیون تومان دست یافت .
«جنجال در عروسی» به کارگردانی آقای سیدرضا خطیبی و تهیه کنندگی آقای محمد احمدی در ژانر کودک و نوجوان است و به صورت سه بعدی در ایوان شمس، کوروش، آزادی، چارسو و سینما فرهن به نمایش درمی‌آید و مابقی سینماها جنجال در عروسی را به صورت دو بعدی به نمایش می‌گذارند. این فیلم در این هفته به فروش تقریبی ۲۳۰ میلیون  تومان دست یافته است.
«شرفناز» که آقای حسن نجفی تهیه کننده و کارگردان آن است موضوعی دفاع مقدسی را روایت می‌کند که مدت آن ۷۰ دقیقه است. در این فیلم می‌بینیم که شرفناز می ترسد الیاس کوچکش به سرنوشت احمد دچار شود. او سال‌هاست که به فرار از این جهنم دره می‌اندیشد. سرانجام یک روز با الیاس به آن سوی کوه‌های رنگی که همیشه آرزوی دیدنش را داشت می‌گریزد.
خانم‌ها حمیرا ریاضی و یاسمن اوسیوند و آقایان ضرغام استادی اصل، علی اوسیوند، ایوب افشار، سعید گل بچه، خلیل خانی همراه با تعدادی از هنرمندان بومی منطقه بازیگران این فیلم هستند.
پخش این فیلم که بر عهده حوزه هنری استتا کنون ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان فروخته است.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi