متن خبر

برخی بگم ‌بگم‌های احمدی‌نژاد را دوباره رونمایی کردند ضرغامی

برخی بگم ‌بگم‌های احمدی‌نژاد را دوباره رونمایی کردند ضرغامی

اخبار سینمای ایران     برخی بگم ‌بگم‌های احمدی‌نژاد را دوباره رونمایی کردند ضرغامی
شناسهٔ خبر: 59815 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص بدعهدی آمریکایی‌ها بیان کرد: هیچ کس مثل آقای عراقچی، ظریف و تخت‌روانچی نمی‌تواند بدعهدی آمریکا را روایت کند.

به گزارش فارس، عزت‌الله ضرغامی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز به مناسبت گرامیداشت روز ۱۶ آذر در دانشگاه تهران اظهار داشت: بعضی در این مملکت کلا استاد هستند بعد وقتی آنها را شناختیم نفهمیدیم توانشان چه چیزیاستدر صدر می‌نشینند و هیچ کاری نمی‌کنند. همیشه تشریف داشته‌اند اما معجزه‌ای انجام نشده. اینها از سیاست تا حوزه‌های دیگر تشریف دارند و اگر جدی بگیریم می‌بینیم هنری از آنها دیده نمی‌شود.

وی ضمن بیان این مطلب که باعث افتخاراستدر ۱۶ آذر در دانشگاه تهران حضور پیدا کرده است، بیان کرد: ماهیت حماسه ۱۶ آذر استکبارستیزی و مقابله با آمریکا است. نهاد برآمده از سه قطره خون پاک دانشجویان به درخت تناوری تبدیل شده که میوه شیرین آن را همه ملت‌ها می‌چشند.

ضرغامی اضافه کرد: بعضی تجمع‌های دانشجویی که برگزار می‌شود ما حرفی از مسائل ضد آمریکایی در آنها نمی‌بینیم. آقای روحانی کار خوبی کرد که به مناسبت روز ۱۶‌اذر به استان دیگری رفت اما می‌توانستند هم به دانشگاه استانی بروند و هم در تهران ناظر و شاهد حرف‌های اصلاح‌گرایانه دانشجویان باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: جنبش دانشجویی ایران دارای هویت مستقل و ارزشمنداستکه پس از پیروزی انقلاب وارد مرحله جدیدی شد. ماهیت این جنبش مردمی،‌ انقلابی و جهت‌گیری آن خدمت به مردم است.

ضرغامی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد و نقش آمریکا در آن تصریح کرد: مرحوم دکتر مصدق فکر می‌کرد می‌تواند با امریکایی‌ها روبروی انگلیس بایستد اما تنها با خرج ۱۰ هزار تومان و ریختن اراذل و فواحش به خیابان و حضور تانک‌ها انقلاب مردمی را سرنگون کردند.

وی بیان داشت: امریکایی‌ها از مرداد تا آذر سال ۳۲ می‌خواستند بدانند اوضاع چگونه است، لذا رئیس جمهور وقت آمریکا نماینده خود نیکسون را می‌خواست به تهران بفرستد. مثل بعضی که در برخی برهه‌ها آنقدر خوشحال شدند از بیان کرد‌وگو با امریکا که یادشان رفت چه بنویسند شاه هم خواست به نیکسون دکتری افتخاری دهد اما دانشگاه انقلابی و عدالتخواه بود و نمی‌توانست این موضوع را تحمل کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: امروز در همه جبهه‌های نبرد با آمریکا پیروز میدان هستیم راهبرد مقاومت الگوی موفقی برای دیگر ملت‌ها شده است. دانشجویان از ابتدای انقلاب بازوان پرتوان امام خمینی در نهادسازی و تحقق اهداف انقلابی بودند.

وی بیان کرد: این موضوع هم بلای جان جمهوری اسلامیاستکه وقتی یک مسئولی می‌آید و مسئول دیگری می‌رود یک کارنامه سیاه از مسئول قبل را نمایش می‌دهند که بگویند من خوب کار کرده‌ام. کارنامه پررنگ انقلاب را شما دانشجویان باید بررسی کنید. متاسفانه جایی که قوت فراوان داریم به محاق می‌رود.

ضرغامی تصریح کرد: تمام روستاهای کشور که بالغ بر ۳۸ هزار روستا می‌شود برق دارد بالای ۹۰ درصد آبادی‌های کشور نیز برق دارند. ساپایگاه خبری ایهنا‌های بین‌المللی مثل یونسکو در سال ۲۰۱۶ در شاخص توسعه نیروی انسانی که دارای ۱۰۰ واحداستو از ۸۰ به بالا شامل تنها چند کشور می‌شود رتبه ۷۸ را که در مرز طبقه‌بندی بالااستبه ایران اختصاص داده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: آن کسانی که سیاه‌نمایی می‌کنند حتما به کشور کمک نمی‌کنند و آنهایی که کارهای خوب مسئولین قبلی را سیاه نشان می‌دهند ضد انقلاب هستند.

وی با اشاره به سه حرکت عمده جنبش دانشجویی پس از انقلاب بیان کرد: در بعد خدمت و سازندگی جریان دانشجویی کار بزرگی کرد. جهاد سازندگی با جنبش دانشجویی کلید خورد. در بعد دشمن‌شناسی تسخیر لانه جاسوسی فوق‌العاده مهم بود و تبدیل به انقلاب دوم شد. در بعد فرهنگی جنبش دانشجویی کار کرد. دانشگاه اتاق جنگ بود. حرکت انقلاب فرهنگی شجاعانه بود.

ضرغامی با تاکید بر اینکه در علم و فناوری رشد کرده‌ایم اظهارداشت: دانشجویان باید با مهمترین نیازهای امروز مردم که مسائل اقتصادی و معیشتیاستهمچنان پیشرو باشند. حل موانع این موضوع از ایده تا محصول باید در اولویت‌ تشکل‌های دانشجویی باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: آسیب‌شناسی مربوط به موجود زندهاستجمهوری اسلامی زندهاستو توان ترمیم خلاء و ضعف‌های خود را دارد. دانشجویان باید در این عرصه نقش تاریخی خود را در بعد نظارتی ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه محور اصلی‌اش باید علم و فناوری باشد، بیان کرد: نقد قوه قضائیه به هیچ وجه تضعیف مقابله با نظام نیست. مساوی قرار دادن برخی رفتار مسئولان با کل نظام یک خطای راهبردیاستکه برخی دلسوزان مرتکب آن می‌شوند.

ضرغامی بیان کرد: رهبری در روند توسعه در دانشگاه‌ها احساس خطر می‌کند در آموزش و پرورش قضایایی ۲۰۳۰ اتفاق افتاد. رهبری این مسیر پیشرفت را نپذیرفتند که مبادا دانشجویان سیاست‌زده شوند.

وی با تاکید بر اینکه حلقه مفقوده کشور اقتصاد و معیشتاستبیان داشت: حلقه تجاری‌سازی و اقتصاد می‌طلبد که نگا‌ه‌های دانشجویی آن را تقویت کند. من در مورد بدعهدی آمریکا می‌خواهم این را به شما بگویم هیچ کس مثل آقای عراقچی، ظریف و تخت‌روانچی نمی‌تواند درمورد بدعهدی آمریکا برای شما روایت کند.

ضرغامی اضافه کرد: باندهای بزرگ قدرت و ثروتاستکه کشور را اداره می‌کند. اصلا اقتصاد ما شفاف نیست. موقعیت اتاق شیشه‌ای در اقتصاد فرصت بسیار مناسبی برای شفافیت تصمیم‌گیری‌ها و شکل‌گیری اقتصاد است.

وی اضافه کرد: برخی در جلسات راحت صحبت می‌کنند و می‌گویند کدام صنعت در دست چه کسانی است،‌برخی هم بگم ‌بگم‌های احمدی‌نژاد را دوباره رونمایی کردند. یکی می‌گوید اگر تا ۴۸ ساعت تسویه حساب نکنند لیست را ارائه می‌کند. ما چون مشکلمان این مسائلاستاقتصادمان پا نمی‌گیرد.

ضرغامی بیان داشت: نظارت عمومی سلاح برنده برای سلامت و پیشرفت نظام است. فضای مجازی تهدید نیست بلکه بهترین ابزار است. باندها قدرت و ثروت به شما تریبون نمی‌دهند اما توانمندی‌های فضای مجازی این امکان را برای آحاد مردم فراهم ساخته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درمورد یکی از پست‌های خود در صفحات مجازی مبنی بر خانمی که توسط وزارت اطلاعات دستگیر شده بود بیان کرد: از آقای وزیر اطلاعات تشکر می‌کنم ایشان در دو صفحه جواب من را دادند که تنها یک پاراگراف منتشر کردم. خانمی که در نهاد ریاست جمهوری مسئولیت داشت به او اتهام جاسوسی و نسبت فامیلی با آقای روحانی دادند. ۱۲ روز وزارت اطلاعات او را بازداشت کرد و پس از آنکه دید چیزی نیست ۲۴ ساعت نیز در اختیار سپاه قرار گرفت و پس از آن آزاد شد. عدم اعاده حیثیت از افرادی که به عنوان متهم بازداشت،‌ بازجویی و از آنان رفع اتهام شده ظلم بزرگی به مردم است. عذرخواهی وزیر اطلاعات در یک پرونده خاص باید الگوی دیگران باشد.

وی تصریح کرد: نظارت عمومی فقط این نیست که در خیابان بگویند حجابت را رعایت کن هزاران منکر بر روی زمین مانده است، ضمن احترام به قضات و مدیران قوه قضائیه اگر دستگاه قضایی مشکل دارد و برخی صادقانه آسیب‌ها را می‌گویند نباید فوری برای آنها احضاریه صادر شود و تا به خودشان بیایند و ببینند برایشان چند سال زندان در نظر گرفته شده است. چرا قوه قضائیه نمی‌تواند افکار عمومی را اغنا کند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi