متن خبر

مدیران جدید فرهنگی در پی عکس گرفتن با هنرمندان نباشند طی سال های اخیر در سینما شاهد رانت خواری عزیز دردانه های دارای ژن های برتر بودیم

مدیران جدید فرهنگی در پی عکس گرفتن با هنرمندان نباشند طی سال های اخیر در سینما شاهد رانت خواری عزیز دردانه های دارای ژن های برتر بودیم

اخبار سینمای ایران     مدیران جدید فرهنگی در پی عکس گرفتن با هنرمندان نباشند طی سال های اخیر در سینما شاهد رانت خواری عزیز دردانه های دارای ژن های برتر بودیم
شناسهٔ خبر: 44525 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

کارگردان فیلم سینمایی «معصوم» در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: اوایل انقلاب شنیدن درد دل های مردم برای هر مسئولی یک افتخاربود و من یادم می آید مدیران آن پایگاه خبری ایهنا کشورهمه عشق شان به این بود که مثل خدا شنوا و بینا و حلال مشکلات مردم و وطن باشند ولی متاسفانه در ۴ سال گذشته مدیران فرهنگی کشور سم بکم عمی و کر و کور و لال بودند و طبیعتاً هیچ کاری برای حل مشکلات هنرمندان مستقل نمی کردند!

او بیان کرد: این مدیران فقط مشکلات سینماگرانی را حل می کردند که از مراکزقدرت برایشان نامه های محرمانه می آمد یا اینکه پشت پرده بده بستان های مالی با هم داشتند؛   بنابراین نظر من درباره عملکرد دولت گذشته به دلیل افزایش شدید بیکاری و رابطه و باند بازی و رانت خواری و عدم حل مشکلات ما قبل قرون وسطایی هنرمندان و افزایش شدید بی عدالتی به شدت منفیاستولی با توکل به خدا هرگز ناامید نیستم.


توحیدپرست سپس با تأکید بر اینکه شنیده ام وزیر جدید شاگرد مکتب عدالت گستر مذهب شیعهاستو گسترش عدل و داد از اولویت های ایشان می باشد اظهار داشت:  بنابراین از ایشان چند درخواست عدالت طلبانه دارم اول آنکه دست دولت را از سرمایه گذاری و تهیه کنندگی و مشارکت در هر نوع فیلمی قطع کند و ازبخش خصوصی به صورت عام دفاع کند نه بخش خصوصی خاص!


کارگردان فیلم سینمایی «نامزد آمریکایی من» بیان کرد: دوم آنکه مراکزی مثل بنیاد سینمایی فارابی و نهادهای دیگررا که به ضد فرهنگ و ضد هنر تبدیل شده اند و فقط بودجه خور می باشند را با آرپی جی هفت نابود کند و اگر قراراستبه هنرمندان وام بدهند یک اتاق در وزارت ارشاد برای چند حسابدار خوب و کارکشته در نظر بگیرند و وام ها را به صورت کاملاً مساوی بین همه هنرمندانی که پروانه ساخت دارند تقسیم کند تا هم منابع عمومی حیف و میل نشود هم ایجاد اشتغال بشود و هم با افزایش کمک های وامی به تعداد بیشتری از هنرمندان، فیلم های با کیفیت تر تولید بشود چون فیلم خوب از دل رقابت های سالم بوجود می آید نه بی عدالتی های ناسالم!


این فیلمساز بیان کرد: یا اینکه اصلاً به هیچ فرد و جریانی وام ندهند و خیال کل هنرمندان کشور را راحت کنند و به امور مهمتری مثل نهضت سینما سازی در کل استان ها بپردازند؛ این گونه دیگر شاهد رانت خواری عزیز دردانه هایی که دارای ژن های برتر و در ظاهر مقدس مآب تر هستند نخواهیم بود!


وی لازم دانست: البته دولت می تواند از نیروهای خوب بنیاد فارابی در بخش های دیگری که کمک حال فرهنگ و هنرباشد حتماً استفاده کند و این عزیزان کاربلد را هم از وجدان دردهای توزیع ناعادلانه منابع عمومی کشور بین خواص توصیه شده نجات دهد، ولی این بنیاد الان خیلی بی خاصیتاستو باید یا ویران شود یا باز تعریف گردد! البته همگان می دانند که این بنیاد  در حمایت از دارندگان ژن های برتر و مقدس مآب، فوق تخصص دارد!


کارگردان فیلم سینمایی «شیرین قناری بود» تصریح کرد: سوم آنکه اگر قراراستوزیر محترم مثل جناب ایوبی  با هنرمندان عکس بگیرد همه هنرمندان را با یک چشم ببیند! مثل امام علی خرماها و هنرمندان را مخلوط کند برای عکس گرفتن و یا خوردن احتمالی! این گونه نباشد که افتخار عکس گرفتن فقط نصیب عده ای خاص بشود. و چهارمین نکته آنکه جناب وزیر به نظر من باید سنت ملاقات با مردم و هنرمندان را هر طور شده احیا کند و مثل خدا و مثل هر انسان دلسوزی به درد دل ها و به حرف های همه دوستان گوش کند؛ قطعاً شنیدن نگاه های مختلف و عمل کردن به حرف های خوب و انسانی، شخصیت ایشان را ازهمه وزرایی که تاکنون دیده ایم متمایز خواهد کرد در غیر این صورت آش همان آشی خواهد بود که تا به حال بوده و هر که خورده بالا آورده است!


وی در خاتمه این بیان کردگو متذکر شد: به عنوان یک بچه شیعه ذاتاً عدالت طلب  برای فرهنگ و هنر و وطن و مردم سرزمین مادری بهترین ها را آرزو می کنم و امیدوارم این بهترین ها توسط وزیر جدید فرهنگ و هنر، تحقق یابد و به تعبیرخدا در قرآن کریم، به سوی جامعه ای الگو و نمونه حرکت کنیم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi