متن خبر

یک فیلم، یک سلام در ویژه برنامه عصر یخبندان عوامل

یک فیلم، یک سلام در ویژه برنامه عصر یخبندان عوامل

شناسهٔ خبر: 1007 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

عوامل «عصر یخبندان» در ویژه برنامه «یک فیلم، یک سلام»؛

رونمایی عصر یخبندان با شعار «می‌ترسم تمام فكرهایی كه می‌كنم واقعیت داشته باشد»

مراسم رونمایی از فیلم سینمایی «عصر یخبندان» با حضور مصطفی كیایی نویسنده و كارگردان، منصور لشگری قوچانی تهیه كننده، آنا نعمتی، بهرام رادان و محسن كیایی بازیگر در برنامه «یك فیلم، یك سلام» در پردیس سینما گالری ملت برگزار شد.
رونمایی عصر یخبندان با شعار «می‌ترسم تمام فكرهایی كه می‌كنم واقعیت داشته باشد»

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی و سومین جشنواره فیلم فجر، در ابتدای این مراسم مصطفی كیایی بیان کرد: ساخت عصر یخبندان همچون خط ویژه خیلی سریع بود. این سوژه از اردیبهشت ماه آغاز شد و دو ماه برای نگارش آن زمان صرف شد، بلافاصله با لشگری در این‌‌ خصوص وارد مذاكره شدیم و كار از پاییز آغاز شد.
لشگری در سخنانش اظهار كرد: وقتی فیلمنامه را خواندم خیلی ذوق زده شدم. از آنجا كه كیایی كارگردان مسلطی است هرچه‌قدر كه كار مشكل باشد نه تنها هیچ‌یك از عوامل در حین كار احساس خستگی نمی‌كند بلكه كار لذت بخش هم است.
وی در معرفی این فیلم بیان کرد: «عصر یخبندان» فیلمی است كه مردم قطعاً از آن لذت می‌برند زیرا مضمون آن یكی از دغدغه‌های اصلی جامعه است. این اثر در راستای كمك به مشكلات و بررسی شرایط موجود تولید شده است.
آنا نعمتی یکی از بازیگران «کوقت» نیز عنوان كرد:‌ این فیلم آرامش‌بخش ترین فیلمی است كه در طول این سال ها كار كرده‌ام. به جرات می‌گویم كه مدیریت یك مدیر مدبر و باهوش باعث شد تا من به عنوان یك بازیگر از كار خسته نشوم. در حقیقت در طول كار هر چه می‌گذشت بجای آنكه خسته شوم بیشتر انگیزه، شور و هیجان پیدا می‌كردم. این كار و همكاری با كیایی تجربه گرانقدری برای من بود.
وی تاكید كرد: به طور كل هیچ‌گاه نتوانستم در این مدت موضوع فیلم را تعریف كنم بلكه تنها ریتم زیگزاگی آن را به همه نشان می‌دادم.
بهرام رادان كه یكی دیگر از نقش آفرینان این فیلم است نیز بیان کرد: خیلی دوست داشتم در فیلم «خط ویژه» با كیایی كار كنم ولی به دلیل همزمانی با یك پروژه دیگر این امكان فراهم نشد. در این كار نیز قرار نبود همكاری داشته باشیم ولی با برنامه‌ریزی و فیلم‌برداری سكانس ها با ترتیب دیگر، شرایطی بوجود آمد تا در انتهای كار به صورت فشرده آن بخش‌ها فیلم برداری شود.»
وی در خصوص پشت صحنه این اثر بیان كرد: مصطفی كیایی جزو كارگردانان جوانی است كه با نگرش نو و شكاندن آنچه كه ما در كارهای سنت‌گرایانه روبرو هستیم كار می‌كند كه من هم معتقدم در حال حاضر باید تمامی فیلم‌ها چنین باشد.این همان انتظاری است كه از كارگردانان كاربلد انتظار می‌رود.
محسن كیایی – برادر مصطفی كیایی – كه در مقام بازیگر در این اثر همكاری دارد بیان کرد: نقشی كه در این فیلم بازی كردم را در آغاز دوست نداشتم و به زور مصطفی بازی كردم كه فضای بسیار خوبی دارد.
نعمتی در ادامه خطاب به اصحاب رسانه اعلام كرد‌: باور كنید به همه ما در طول كار خیلی خوش می‌گذشت و در صورتی‌كه اشتباه می‌كردیم مورد شماتت قرار نمی‌گرفتیم ولی این امر در مورد محسن كیایی به گونه دیگری بود و به حدی كیایی نسبت به محسن سخت‌گیری می‌كرد كه به جرات می‌گویم محسن كیایی بیشترین كسی بود كه تنبیه می‌شد.
مصطفی كیایی نیز بیان کرد: از آنجا كه خودم متن را می‌نویسم محسن پیش از هر كس فیلمنامه را می‌خواند و همیشه هم دست روی یك شخصیت برای كار می‌گذارد كه اتفاقاً هیچگاه من آن را به او نمی‌سپرم. او در این اثر نقشی را می‌خواست كه بعد بهرام رادان آن را بازی كرد.
وی تاكید كرد: كلیتی از نقش و فضای فیلم‌نامه در ذهن من است كه اگرچه نمی‌خواهم بگویم كارگردان به طور مطلق حق اعمال نظر دارد ولی تنها كسی است كه اشراف به كار دارد، این امر باعث می‌شود كه نقش‌ها بر اساس نظرم به افراد محول كنم.
بهرام رادان در این میان یادآور شد: در فیلم «خط ویژه» نیز من یك نقش را دوست داشتم، اما بعد که فیلم را دیدم و در «عصر یخبندان» نقشی را كه كیایی به من محول كرده بود، بازی كردم، متوجه شدم كه حضورم در این نقش درست‌تر بوده است. بنابراین در فیلم «عصر یخبندان» با وجود این كه كاراكتر سعید را انتخاب كرده بودم، بنابر تجربه قبلی و روند بازی نقش فرید را پذیرفتم.
وی بیان کرد: هیچ فیلمی تاكنون نبوده كه در كار آن با كارگردانش تا این حد بی جدل بوده باشم. حتی در بخش‌هایی كه فكر می‌كردم خوب كار كرده‌ام و كیایی بر تكرار آن نظر داشت هیچگاه جدل یا اعتراضی نداشتم.
مصطفی كیایی در خصوص «عصر یخبندان» و این كه آیا مخاطبان این اثر، فیلم به روز اجتماعی را به تماشا خواهند نشست تشریح كرد: «قطعاً این فیلم اثری اجتماعی است و فضای آن همان فضای به روز جامعه است ولی نسبت به كارهای قبلی من لحن متفاوت‌تری دارد. شاید شیرینی ای كه در فیلم‌های قبلی‌ام وجود داشت در این كار كمتر شده است. بنابر اقتضای قصه فضای متفاوت‌تری داشتیم.
رادان همچنین بیان كرد‌: نقش من در این كار نقشی خاكستری است كه به دلیل شرایط امروز جامعه بوجود آمده است بنابراین شاید اگر كمتر از ۲۰ سال پیش بود چندان در اطرافمان چنین افرادی را نمی یافتیم.
او بیان کرد: این نقش به لحاظ كاراكتر شخصیت سیاهی دارد. شاید فرید یكی از تنهاترین نقش‌هایی بود كه من خود از آن می‌ترسیدم بنابراین نمی‌دانم چقدر می‌توان در آن نقطه سفید پیدا كرد. چنین افرادی عمق‌های مختلفی دارند و هرجایی كه می‌روند به نقش كسی در می‌آیند كه مناسب آنجا است و این باعث خطرناك بودن آنها می‌شود.
محسن كیایی نیز تصریح كرد: كاراكتر سعید از نظر خود من خیلی جذاب است. او فردی از یك قشر جامعه محسوب می‌شود كه به خاطر شرایطی كه بوجود آمده یكسری قوانین را بوجود آورده است كه شاید از بیرون و از نگاه افراد دیگر خلاف باشد ولی او آنها را جرم نمی‌داند. این نقش به نقش منوچهر «خط ویژه» نزدیك است ولی كاركرد متفاوتی نسبت به آن دارد و كارهایش را آگاهانه انجام می‌دهد.
نعمتی درباره نقش خود عنوان كرد: نقش من از بقیه كاراكترها مجزا و متفاوت از همه است. اگر بتوانیم تقسیم بندی داشته باشیم شخصیت من در این اثر هیچ ربطی به بقیه كاراكترها ندارد. رنگ نقش من در فیلم «عصر یخبندان» آبی است. اسم نقش من مهتاب است و این اسم روی نقش به خوبی نشسته است. تماشاگران در این كار یكی از متفاوت‌ترین لحن‌های بازی‌ را از من شاهد خواهند بود.
لشگری درباره نكته ویژه این فیلم به لحاظ تهیه كنندگی بیان کرد: من در این فیلم یاد گرفتم كه اگر می‌خواهید یك فیلم خوب داشته باشید كه استانداردهای سینمای ایران را داشته باشد نیاز است تا بجز تهیه‌كنندگی و ایجاد فضای آرامش و آسایش امكان بروز خلاقیت را بوجود آورد.
مصطفی كیایی نیز اظهار كرد: در این كار رابطه خوبی را با تهیه كننده اثر تجربه كردم. ما خیلی خوب به هم اعتماد كردیم. امیدوارم مورد توجه همه قرار گیرد و مردم آن را دوست داشته باشند و با گردش سرمایه تهیه‌كنندگان ترغیب شوند تا در كارهای بعدی همكاری داشته باشند. امیدوارم این اثر فیلم آبرومند و رضایت‌بخشی باشد.
وی درباره لوكیشن های این فیلم عنوان كرد: تعداد لوكیشن‌های من زیاد است. در این فیلم ۴۲ لوكیشن در تهران داشتیم و ۲۷ شب شب‌كاری كردیم.
لشگری قوچانی نیز بیان كرد: این كه بازیگر خوب می‌آید و در كاری حضور دارد نشان از خوب بودن فیلمنامه قدرتمند است.
وی در ترغیب مخاطب برای دیدن این اثر عنوان كرد: وقتی فیلم می‌بینید از این كه وقت می‌گذارید، هزینه و انرژی صرف می‌كنید پشیمان نخواهید شد. همچنین امیدوارم مسئولان هم این اثر را كه درباره مشكلات و معضلات اصلی مملكت است ببینند.
نعمتی اظهار كرد: مطمئنم می‌آیید و می‌بینید چون پیشینه‌ای پشت این فیلم است. حمایت از سینمایی كه به ضرب و زور یكسری آدم‌های از خود گذشته، سرپا مانده است تنها از سوی مردم محقق می‌شود. این‌كه برخی افراد سرمایه و وقت گذاشته‌اند تا یك معضل از میان خط قرمزها به تصویر كشیده شود تنها با حمایت مردم جامعه ادامه خواهد یافت.
مصطفی كیایی بیان کرد‌: تلاش كردیم فیلم بهتری بسازم و قول می‌دهم لذت زیادی ببرید.
محسن كیایی نیز اعلام كرد‌: فكر می‌كنم این فیلم ویژگی دارد و كسانی‌كه می‌آیند حتما باید دو بار آن را ببینند.
بهرام رادان نیز عنوان كرد: فكر می‌كنم فیلم بدی نشده باشد. مخاطب باهوشی كه می‌رود و فیلم را می‌بیند احساس می‌كند به شعورش احترام گذاشته شده است. او می‌تواند مخاطب بیشتری را وارد سینما كند و از میان افرادی كه معتقد هستند كه نباید سینما رفت كسانی را به رفتن سینما ترغیب كند و باعث موفقیت تجاری فیلم شود.
وی ضمن معرفی شعار تبلیغاتی این اثر بیان کرد: می‌ترسم تمام فكرهایی كه می‌كنم واقعیت داشته باشد.
در پایان این مراسم آنا نعمتی از پوستر این فیلم رونمایی كرد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi