متن خبر

غرب از صحنه سیاسی سوریه کنار گذاشته شده است فرانس ۲۴

غرب از صحنه سیاسی سوریه کنار گذاشته شده است فرانس ۲۴

اخبار سینمای ایران    
غرب از صحنه سیاسی سوریه کنار گذاشته شده است فرانس ۲۴
شناسهٔ خبر: 84386 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

است" src="http://img8.irna.ir/1397/13970127/82888153/n82888153-72289403.jpg"/>

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، ‘گوتیه ریبینسکی’ بیان کرد: به نظر می رسد که غرب و در راس آنها فرانسه تصمیم گرفتهاستبار دیگر به صحنه سیاسی سوریه بازگردد. 

آنچنان که از صحبت های شب گذشته (یکشنبه) امانوئل مکرون استنباط می شود، فرانسه در نظر دارد نقش بلند مدت را در سوریه بر عهده گیرد. 
وی در ادامه بیان کرد: در واقع باید بیان کرد که فرانسه هم مثل غرب به علت پیروزی های پی در پی ایران، روسیه و سوریه بر مخالفان، از صحنه سیاسی سوریه کنار گذاشته شده است. علت این موضوع، اظهارات بزدلانه و تردیدهای غرب در کمک به مخالفان دولت اسد است

ریبینسکی بیان کرد: اکنون فرانسه تمایل دارد که به عرصه سیاسی سوریه بازگرد. 

این کارشناس سیاسی در راستای اظهارات روز گذشته (یکشنبه) ژان ایو لودریان که درباره حمله احتمالی شیمیایی سوریه علیه ساکنان ادلب ابراز نگرانی کرده بود، مدعی شد: در حمله بامداد شنبه ائتلاف به سوریه، آسیب های جدی به توان شیمیایی این کشور وارد شد. از همین رو وقتی دولت سوریه می بیند که نمی تواند از مسببان این حمله انتقام گیرد، ممکناستبه مردم عادی و غیر نظامی حمله کند. با توجه به این شرایط، اگر غرب می خواهد از مردم غیر نظامی حمایت کند باید تا آخر پیش رود، یعنی در ادامه و در ماههای آینده هم امنیت آنها را تامین کند. مثلا یکی از راه حل های قابل تصور برای تامین امنیت غیر نظامیان سوریه، ایجاد منطقه پرواز ممنوع در بخش هایی از این کشور با هماهنگی با ساپایگاه خبری ایهنا ملل است، در بخش هایی که بشار اسد هنوز سلطه ای بر آنها ندارد. 

به گزارش ایرنا، آمریکا بامداد شنبه به همراه متحدانش انگلیس و فرانسه، اطراف دمشق و حمص را در سوریه هدف حمله نظامی قرار داد. 

منابع نزدیک به تروریست ها مدعی شده بودند هواپیماهای نظامی سوریه، شامگاه شنبه گذشته دوما را هدف بمباران شیمیایی قرار دارند که در جریان آن ۷۵ تن کشته و ده ها تن مصدوم شدند. 

این اتهامات دست مایه حمله نظامی به سوریه شد که تاکنون با محکومیت های جهانی رو به رو شده است

منبع: ایرنا

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرمحل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi