متن خبر

خیانت به مردم است یتیم‌خانه ایران فشار برای دیده‌نشدن

خیانت به مردم است یتیم‌خانه ایران فشار برای دیده‌نشدن

اخبار سینمای ایران    خیانت به مردم است یتیم‌خانه ایران فشار برای دیده‌نشدن
شناسهٔ خبر: 14815 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: داستان فیلم یتیم‌خانه ادعای ساده‌اندیشانی را که سعی در مقصر جلوه‌دادن ما در برابر غرب دارند، ابطال می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد،  سید محمد حسینی وزیر اسبق ارشاد اسلامی با اشاره به فشارهایی که برای دیده نشدن فیلم یتیم‌خانه وارد شده است، بیان کرد: فیلم یتیم‌خانه یک فیلم ارزشمندی است که یک واقعه مهم تاریخی را که در گذشته به آن پرداخته نشده بود یا کمتر پرداخته شده بود و نه حتی مردم بلکه بسیاری از خواص جامعه هم از آن بی‌اطلاع بودند به نمایش گذاشته است.

وی درباره اهمیت داستان فیلم یتیم‌خانه بیان کرد: داستان این فیلم از این جهت که به مردم آگاهی می‌دهد که بیگانگان با ما چه تعامل و برخوردی داشتند بسیار حائز اهمیت است. بعضیها که ساده‌اندیش یا به‌تعبیر مقام معظم رهبری سهل‌اندیش هستند یا حتی بعضاً وانمود می‌کنند قصد داشته و دارند که به مردم این‌گونه القاء کنند که گویی ما مقصر بودیم و رفتار تندی با غرب داشته‌ایم و باید رفتارمان را اصلاح کنیم، این فیلم ادعای این گروه را ابطال می‌کند. فشار برای کمتر دیده شدن یتیم‌خانه، نوعی خیانت به مردم است.

حسینی با بیان وظایف وزارت ارشاد در قبال فیلم یتیم‌خانه و امثال آن بیان کرد: این وظیفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که سرمایه گذاری کنند برای ساختن فیلمی همچون یتیم‌خانه اما حالا که آنها سفارش چنین فیلمی را ندادند یا به ذهنشان نرسیده، یک هنرمند متعهدی مثل آقای ابوالقاسم طالبی این کار را شروع کرده و بعضی افراد هم از آن حمایت کردند، خوب، با این وضعیت نباید نسبت به آن فشار وجود داشته باشد تا دیده نشود و مانع و محدودیت در راه نمایش این اثر ایجاد کنند. به‌نظر من این فیلم، هم در ایران و هم در خارج از ایران ظرفیت دیده شدن را دارد.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi