متن خبر

این روزها سینمای ایران فضای ارزشی را از یاد برده مسئولان دولت دوازدهم کمی به سینمای ارزشی و استراتژیک بها بدهند قاسمی جامی

این روزها سینمای ایران فضای ارزشی را از یاد برده مسئولان دولت دوازدهم کمی به سینمای ارزشی و استراتژیک بها بدهند قاسمی جامی

اخبار سینمای ایران    این روزها سینمای ایران فضای ارزشی را از یاد برده  مسئولان دولت دوازدهم کمی به سینمای ارزشی و استراتژیک بها بدهند قاسمی جامی
شناسهٔ خبر: 37993 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

کارگردان فیلم سینمایی «پی ۲۲» در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: متأسفانه جناح بندی و سیاسی کاری در سینمای ایران امروزه حرف اصلی را می زند؛ البته ما همواره شعارها و وعده های بسیار دلنشینی را از سوی مسئولان دولت مبنی بر حمایت از آثار ارزشی در حوزه فرهنگ و هنر و بالاخص سینما می شنویم اما در عمل هیچ اتفاق مثبتی در این حوزه رخ نداده و تنها خانه نشینی و بیکاری هنرمندان ارزشی را شاهد بوده ایم.

قاسمی جامی سپس با تأکید بر اینکه تولید آثار ارزشی و استراتژیک نیازمند حمایت جدی دولتیاستاظهار داشت: بخش خصوصی هیچ وقت توان و جرأت ریسک سرمایه گذاری برای تولید این گونه آثار را ندارد و این مسئولان دولتی هستند که موظفند تا فرهنگ انقلاب اسلامی، فرهنگ ایثار و شهادت، آرمان های دفاع مقدس و… را در قالب آثار فرهنگی و هنری به تمامی مردم جامعه و به خصوص جوانان معرفی کنند و نگذارند که این ارزش ها از بین برود.


این فیلمساز بیان کرد: این روزها سینمای ایران تنها روی موج آثار اصغر فرهادی سواراستو فضای ارزشی را از یاد برده؛ این نکته بسیار تأسف باریاستکه ما در سینمای کشور شاهد آن هستیم و باید هرچه سریعتر تدبیر جدی برای مقابله با این مسیر که انتهای آن سرابی بیش نیست اندیشه شود. ما نیازمند آن هستیم که هویت ملی و انقلابی و تفکرات مذهبی، دینی و ارزشی مان را در قالب آثار فرهنگی و هنری به مردم جهان معرفی کنیم نه اینکه در سینمای مان بر اساس اهداف آن ها گام برداریم.


کارگردان سریال «سیمرغ» لازم دانست: سینمای ارزشی و انقلابی در کشور نیازمند ساماندهی جدی است. ما باید هرچه سریعتر سیاست های درازمدت و کوتاه مدتی را برای رشد و اعتلای این گونه مهم سینمایی تدوین کنیم و بر اساس آن سیاست ها گام برداریم و کارمان را به پیش ببریم.


او بیان کرد: ما در سال های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی فیلم های بسیار ساده ای از منظر تکنیکی و ساختاری تولید می کردیم که محتوای غنی و ارزشمندی داشتند و سرشار از احساسات پاک و فضای معنوی بودند اما در حال حاضر قضیه کاملاً معکوس شده و فیلم های ما تنها ظاهرگرا شده و از محتوای ارزشی دور شده اند.


قاسمی جامی در خاتمه این بیان کردگو متذکر شد: از سوی دیگر امیدوارم که مسئولان اینطور بی دغدغه از کنار مشکلات متعدد زندگی هنرمندان و به خصوص بحث بیکاری و خانه نشینی و عدم تأمین مایحتاج اولیه زندگی شان عبور نکنند و تدبیری اساسی و جدی برای رفع مشکلات مسکن، بیمه و بیکاری آن ها داشته باشند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi