متن خبر

رفتار آمریکا در برابر ایران مغرضانه است لاوروف

رفتار آمریکا در برابر ایران مغرضانه است لاوروف

اخبار سینمای ایران     رفتار آمریکا در برابر ایران مغرضانه است لاوروف
شناسهٔ خبر: 72205 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

وزیر امور خارجه روسیه بیان کرد که آمریکا در قبال ایران رفتار مغرضانه و بهانه جویانه غیرقابل توجیه دارد.

به گزارش ایرنا، سرگئی لاوروف امروز در بیان کرد وگو با شبکه تلویزیونی روسیه یک بیان کرد: ایران تنها کشوری نیست که برنامه موشک های بالستیکی خود را توسعه می دهد؛ برخی کشورهای منطقه نیز چنین برنامه ای را اجرای می کنند.

وزیر خارجه روسیه بیان کرد: به زحمت می توان ارتباط دادن مسائل هسته ای با مباحث حقوق بشر را توجیه کرد و اینکه ایران باید اقداماتی را در منطقه انجام ندهد در دستور کار قرار داد.

وی بیان کرد:معتقدم در پشت سر این اقدامات آمریکا رفتار مغرضانه این کشور قرار دارد که رفتاری بهانه جویانه و غیرقابل توجیه است.
لاوروف بیان کرد:روسیه بارها راه دیگری را پیشنهاد کرده که شامل برقراری ارتباط بین کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و ایران است.
او بیان کرد: در گذشته شاهد روند هلسینکی برای تقویت اعتماد و امنیت در کشورهای اروپایی بودیم و چنین روندی باید در منطقه خلیج فارس بین کشورهای عربی و ایران آغاز شود و پنج عضو دائمی شورای امنیت، اتحادیه اروپا و ساپایگاه خبری ایهنا ملل و نیز اتحادیه عرب در این روند مشارکت کنند.

لاوروف بیان کرد: باید از ساده ترین چیز یعنی اعتمادسازی از راه تبادل اطلاعات و تامین شفافیت فعالیت های نظامی آغاز کرد. بعد می توان اقدامات مشترک انجام داد و از مراکز نظامی یکدیگر پایگاه خبری ایهنا کرده و یکدیگر را به رزمایش ها دعوت کرد.

وی با بیان اینکه این موضوع کاملا آشکار است، ادامه داد: متاسفانه سال های طولانیاستکه این ابتکار نمی تواند تحقق یابد زیرا غرض ورزی شدید علیه ایران وجود دارد و در روابط این کشور با کشورهای عربی هم مسائل زیادی وجود دارد که شرکای ما به استناد آن می گویند که الان پایگاه خبری ایهنا مناسب برای برگزاری چنین کنفرانسی نیست.

وزیر خارجه روسیه بیان کرد: در صورتی که مذاکره ها آغاز نشود این مسائل برطرف نخواهد شد. با این وجود در صورتی که احساس کنیم طرف های ذی نفع برای چنین کنفرانسی آماده شده اند این طرح را پیشنهاد خواهیم داد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi