متن خبر

لحظه‌ سرنوشت‌ساز برای مذاکرات بریگزیت

لحظه‌ سرنوشت‌ساز برای مذاکرات بریگزیت

اخبار سینمای ایران     لحظه‌ سرنوشت‌ساز برای مذاکرات بریگزیت
شناسهٔ خبر: 59582 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

نخست‌وزیر انگلیس امروز(دوشنبه) برای رسیدن به توافق بر سر شرایط اجرای بریگزیت با رئیس کمیسیون اروپایی تلاش خواهد کرد؛ ماه‌ها مذاکرات فشرده به لحظه سرنوشت‌سازی رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا می‌گوید جلسه امروز بروکسل ضرب‌الاجل قاطعی به لندن بودهاستتا پیشرفتی در مسائل مرتبط با خروج بریتانیا از این نهاد نشان دهد و یا در غیر اینصورت آنها نمی‌توانند شروع مذاکرات درباره آینده روابط تجاری را در نشست ۱۵ دسامبر تایید کنند.

یک دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا مذاکرات امروز را “دشوار اما قابل انجام” توصیف کرد چرا که مسائل مرتبط با سرنوشت مرز ایرلند و حقوق شهروندان اروپایی ساکن بریتانیا هنوز مشخص نیست. با این حال، لندن ضرب‌الاجل اتحادیه اروپا را رد کرده و مایلاستکه حل آن را به پایگاه خبری ایهنا دیگری موکول کند.

یکی از سخنگوهای دولت انگلیس در بیانیه‌ای بیان کرد: “با توجه به مذاکرات متعددی که پیش رو داریم، دوشنبه مرحله حساسی در جاده منتهی به نشست ویژه ماه دسامبر است.” دفتر نخست‌وزیری انگلیس هم بیان کرد، مذاکرات چند روز ادامه می‌یابد. به بیان کرده آنها، ترزا می علاوه بر ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی با دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی هم دیدار و بیان کرد‌وگو خواهد داشت.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi