متن خبر

مدیران چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی معرفی شدند

مدیران چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی معرفی شدند

اخبار سینمای ایران     مدیران چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی معرفی شدند
شناسهٔ خبر: 14195 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: با حضور معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، اعضای ستاد برگزاری چهارمین جشنواره فیلم‌ و عکس فناوری و صنعتی «فردا» معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، سعید پورعلی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی کشور با تاکید بر اینکه سینما یکی از موثرترین روش‌های فرهنگ‌سازی در حوزه صنعت و تولید است، بیان کرد: با توجه به گستردگی روزافزون سینما و صنعت در کشور، این دو نمی‌توانند از یکدیگر کناره‌گیری کنند. چه بسا امروز در کشورهای پیشرفته، جایگاه فرهنگ به عنوان یکی از محورهای صنعت و اقتصاد جای خود را باز کرده است.

او بیان کرد: متاسفانه با توجه به ساختار دولتی فرهنگ و هنر در کشور ما، اینگونه پذیرفته شده که فرهنگ مقوله‌ای هزینه‌بر است که منابع درآمدی نامشخصی دارد. به نظر می‌رسد که همگامی فرهنگ و اقتصاد و صنعت بتواند علاوه بر تاثیرات شگرفت بر حوزه اقتصاد و صنعت، فرهنگ را نیز به سمت اصلاح ساختارهای هزینه‌کرد سوق دهد.

پورعلی برگزاری جشنواره فیلم‌ و عکس فناوری و صنعتی «فردا» را پل ارتباطی خوبی بین فرهنگ و صنعت دانست و اظهار کرد: این جشنواره از معدود رویدادهایی است که بین حوزه‌های فرهنگ و صنعت ارتباط برقرار کرده است. در واقع می‌توان بیان کرد که جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی مسئولیت این ارتباط تنگاتنگ را در دست گرفته و توانسته است مخصوصا در دوره سوم، ارتباط مناسبی بین دو حوزه برقرار کند.

عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره فیلم «فردا» در بخش پایانی سخنانش با اشاره به لزوم ارائه روایت صنعتی و علمی از کشور در جهان بیان کرد: اکنون ارائه مناسب روایت‌های صنعتی و علمی به یکی از فعالیت‌های کشورها تبدیل شده است. ایران در حوزه صنعت و علم پیشرفت‌های قابل توجهی داشته است و به تدوین و ارائه این روایت نیازی مبرم دارد. ایجاد روایت صنعتی و علمی نیازمند ایجاد زیرساخت‌های مناسب است که قطعا کمک گرفتن از حوزه فرهنگ و هنر یکی از اصلی‌ترین آن‌هاست.

در این جلسه بهزاد رشیدی رییس جهاد دانشگاهی واحد هنر و مسعود نجفی دبیر جشنواره گزارشی را از روند آماده سازی این دوره ارائه کردند.

طی احکامی از سوی دبیر چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی، سیدمحمدصادق لواسانی به عنوان مدیر روابط عمومی، حسن هندی مدیر اجرایی بخش عکس، علی شکوری مدیر هنری، امین مختاری مدیر بخش دانشجویی و مهدی متناصری مدیر دبیرخانه جشنواره معرفی شدند.

پورعلی در پایان این نشست ابراز امیدواری کرد که این جشنواره بیش از دوره گذشته به نخبگان سینمایی نزدیک شده و صنعتگران و فناوران را نیز به ارائه تخصص خود به شیوه هنرمندانه تشویق کنند.

پنجم آذر آخرین مهلت ارسال آثار به چهارمین دوره جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی «فردا» است و این جشنواره دی‌ماه امسال با شعار «روایتی از فناوری و کسب و کار ایرانی» برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند آثار خود را از طریق وب‌سایت www.jdfest.ir ارسال کنند.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi