متن خبر

مروری بر آثار آلن کاوالیه در جشنواره خورشید

مروری بر آثار آلن کاوالیه در جشنواره خورشید

اخبار سینمای ایران     مروری بر آثار آلن کاوالیه در جشنواره خورشید
شناسهٔ خبر: 6346 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

مروری بر آثار آلن کاوالیه در جشنواره خورشید
بانی فیلم آنلاین:آثار آلن کاوالیه در جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید مرور می شود.

به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره فلیم مستقل خورشید، این جشنواره طی روزهای ۲۲ الی ۲۵ دیماه سال جاری به مرور آثار آلن کاوالیه خواهد پرداخت.
پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید در سه سانس از برنامه های نمایش خود، به نمایش، تحلیل و بیان کرد و گو پیرامون فیلمهای کوتاه و بلند آلن کاوالیه، فیلمساز شاخص سینمای تجربی فرانسه، می پردازد.
بیان کردنی است، مرور آثار این فیلمساز بنام سینمای تجربی فرانسه، با حضور دکترای سینمای آوانگارد و تنی چند از دانشجویان دوره دکترای سینما از دانشگاه پاریس (سوربن) و همراه با تحلیل آثار و بیان کرد و گو با مخاطبان با هدف شناخت بیشتر سینمای این فیلمساز و اندیشه های سینمایی او انجام می شود.
آلن کاوالیه در سال ۱۹۳۱ در وندوم فرانسه متولد شد و تحصیلات خود را در دانشگاه سوربن در رشته تاریخ و سپس در مدرسه سینمایی ایدک به انجام رساند. وی اولین فیلم کوتاه خود به نام «یک آمریکایی» را در سال ۱۹۵۸ ساخته است. فیلمهای «طپش»، «مارتین و لئا» و «ترزو ۲۴ تصویر» از دیگر آثار مطرح اوست که همگی در قالب مستند تولید شده اند.
«پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید» بعنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربی کشور، به همت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل و دبیری مهدی یارمحمدی، از ۲۲ الی ۲۵ دی ماه سال جاری در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری تهران برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi