متن خبر

اتحادیه اروپا موضع یکپارچه ای در مورد روسیه اتخاذ می کند مرکل

اتحادیه اروپا موضع یکپارچه ای در مورد روسیه اتخاذ می کند مرکل

اخبار سینمای ایران     اتحادیه اروپا موضع یکپارچه ای در مورد روسیه اتخاذ می کند مرکل
شناسهٔ خبر: 78567 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

مرکل: اتحادیه اروپا موضع یکپارچه ای در مورد روسیه اتخاذ می کندبراساس این گزارش، مرکل با اشاره به نشست هفته آینده سران اروپایی بیان کرد: ما یافته های دولت انگلیس را خیلی جدی تلقی می کنیم و دیدگاه مشترکی را در اروپا ارائه می دهیم.

مرکل بیان کرد: ما نمی توانیم در حال حاضر همه ارتباط هایمان را (با مسکو) به طور ناگهانی قطع کنیم و باید همچنان با روس ها به رغم همه اختلاف نظرهای موجود، بیان کرد و گو کنیم. 

اخبار منتشر شده در روز جاری از وخامت سطح روابط بین لندن و مسکو حکایت داشت. دولت انگلیس در پی مسموم شدن «سرگئی اسکریپال» جاسوس دو جانبه پیشین روس با گاز اعصاب در جنوب این کشور، مسکو را مسئول این حادثه برشمرد. اما روسیه دخالت در این مساله را رد و اعلام کرد که انگلیس مسبب وخامت مناسبات میان دو کشور است

لندن در واکنش به مسمومیت جاسوس پیشین روس، اعلام کرد که ۲۳ دیپلمات روسیه را اخراج می کند. سفارتخانه روسیه در لندن نیز تصمیم انگلیس را در واکنش به مسمومیت این جاسوس پیشین، محکوم کرد و این اقدام را خصمانه خواند.

به گزارش ایرنا؛ اسکریپال که در سال ۲۰۰۶ در روسیه به اتهام جاسوسی برای دولت انگلیس به ۱۳ سال حبس محکوم شد، متهم بود که هویت جاسوسان روس را در اروپا در اختیار ساپایگاه خبری ایهنا جاسوسی ‌ام.آی.۶ انگلیس قرار داده است.

وی در سال ۲۰۱۰ در جریان تبادل جاسوسان میان آمریکا و روسیه، به انگلیس پناهنده شد. مسکو در این معامله، چهار جاسوس خود را با ۱۰ جاسوس غربی مبادله کرد. 

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi