متن خبر

کدام جشنواره معتبر در دنیا بخش های ملی و جهانی اش از یکدیگر جداست؟ دوپاره کردن جشنواره فیلم فجر به هیچ عنوان به نفع سینمای ایران نیست مزدآبادی

کدام جشنواره معتبر در دنیا بخش های ملی و جهانی اش از یکدیگر جداست؟ دوپاره کردن جشنواره فیلم فجر به هیچ عنوان به نفع سینمای ایران نیست مزدآبادی

اخبار سینمای ایران    کدام جشنواره معتبر در دنیا بخش های ملی و جهانی اش از یکدیگر جداست؟  دوپاره کردن جشنواره فیلم فجر به هیچ عنوان به نفع سینمای ایران نیست مزدآبادی
شناسهٔ خبر: 89209 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

کارگردان فیلم سینمایی «طاووس های بی پر» در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: بعد از گذشت چند سال از دوپاره کردن جشنواره های ملی و جهانی فیلم فجر از یکدیگر بسیاری از اهالی برجسته سینمای کشور به این نتیجه رسیده اند که این رویه غلط به نفع سینمای کشور نیست؛ اصلاً واضح نیست مسئولان وقت ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی به چه دلیلی چند سال قبل این جشنواره ها را از یکدیگر جدا کردند.

او بیان کرد: ما اگر می خواهیم جشنواره مان در دنیا دارای اعتبار شود و فیلم های مان به منصه ظهور برسند باید جشنواره فیلم فجر را به صورت یک جا و همپایگاه خبری ایهنا و با شکوه هرچه بیشتر برگزار کنیم؛ دوپاره کردن جشنواره جز اعمال هزینه های زائد و بی هویت شدن و کمرنگ شدن این رویدادها هیچ نتیجه مثبت دیگری در پی ندارد و من امیدوارم با درایت رئیس فعلی ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی هرچه سریع تر شاهد آن باشیم که این جشنواره ها مجدداً با یکدیگر ادغام شوند.


کارگردان فیلم سینمایی «ورود زنده ها ممنوع» سپس با طرح این پرسش که کدام جشنواره معتبر در دنیا بخش های ملی و جهانی اش را از یکدیگر جدا و به فاصله چند ماه از هم برگزار می کند؟ اظهار داشت: اصلاً چه معنی دارد که برخی از فیلم های مطرح سینمای ایران تنها در بخش ملی نمایش داده شوند و برخی دیگر به واسطه شانس شان بتوانند در جشنواره جهانی حضور داشته باشند؟ این اتفاقات باعث می شود فیلمسازان برای اینکه آثارشان توسط سینماگران خارجی دیده شود رغبتی برای اکران فیلم های شان در جشنواره ملی نداشته باشند و کم کم این رویداد ارزش خود را از دست بدهد.  


مزدآبادی بیان کرد: جشنواره فیلم فجر باید یک اساسنامه مدون و ثابت و لازم الاجرا داشته باشد؛ ما باید بعد از گذشت ۴۰ سال از برگزاری این رویداد سینمایی آن را به ثبات برسانیم به نحوی که هیچ مدیر و دست اندرکاری حق اعمال سلیقه در آن را نداشته باشد. این اعمال سلیقه ها جشنواره را بی هویت می کنند. کدام جشنواره استاندارد در سطح دنیا به این شکل برگزار می شود که ما با بدعت گذاری های عجیب مان این کارها را می کنیم؟


این سینماگر در خاتمه این بیان کردگو یادآور شد: بدعت گذاری دوپاره شدن جشنواره فیلم فجر همانند بعدت گذاری عجیب تفکیک جشنواره های کودک و نوجوان از یکدیگر بود که بعداً مسئولان فهمیدند و آن اشتباه را با ادغام مجدد جبران کردند؛ من امیدوارم بلاتکلیفی جشنواره فیلم فجر هرچه زودتر و با درایت رئیس ساپایگاه خبری ایهنا سینمایی حل شود و ما به جای آنکه شاهد کوچک سازی و لاغر شدن جشنواره ملی باشیم بتوانیم آن را به بهترین شکل ممکن برگزار کنیم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

فيبروميالژي در اروميه درمان ميگرن در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi