متن خبر

سینمای ایران سرشار از فیلم های مبتذل، سیاه، تلخ و ضد ارزشی شده است مسئولان سینمایی طی سال های اخیر ثابت کردند فقط شعار حمایت از آثار ارزشی می دهند

سینمای ایران سرشار از فیلم های مبتذل، سیاه، تلخ و ضد ارزشی شده است مسئولان سینمایی طی سال های اخیر ثابت کردند فقط شعار حمایت از آثار ارزشی می دهند

اخبار سینمای ایران     سینمای ایران سرشار از فیلم های مبتذل، سیاه، تلخ و ضد ارزشی شده است مسئولان سینمایی طی سال های اخیر ثابت کردند فقط شعار حمایت از آثار ارزشی می دهند
شناسهٔ خبر: 59150 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

تهیه کننده فیلم سینمایی «نیما یوشیج» در بیان کردگو با خبرنگار سینماپرس بیان کرد: فیلم های تولید شده در سینمای ایران طی ۴-۵ سال اخیر نشان از آن دارد که مسئولان فرهنگی کشور هیچ گونه دغدغه ای راجع به کار در رابطه با مسائل ارزشی و استراتژیک ندارند؛ در واقع آن ها ثابت کرده اند که هیچ اعتقادی برای کار در این موضوعات ندارند و به همین دلیلاستکه طی این سال ها کمتر اثر ارزشی و ماندگاری را در سینمای کشور شاهد بوده ایم.

او بیان کرد: به عنوان مثال در همین جشنواره فیلم فجر سال گذشته ما چند فیلم در رابطه با موضوعات داعش، دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و امثالهم داشتیم؟؛ آیا اصلاً این موضوعات مهم و حساس در سبد سالانه سینمای کشور جایی دارند؟ متأسفانه جواب خیر است! آقایان مسئول و مدیران سینمایی ثابت کرده اند که به هیچ عنوان دغدغه ای برای پرداختن به این موضوعات ندارند و به همین دلیلاستکه  سینمای ایران سرشار از فیلم های مبتذل، سیاه، تلخ و ضد ارزشی شده است!


مهام بیان کرد: من بسیار متأسفم که فیلمسازان و سینماگران ارزشی طی این سال ها کمتر مجالی برای فعالیت در سینمای کشور پیدا کرده اند و به هر دری که زده اند آن در به رویشان بسته بوده است! اما جالب آنجااستکه مسئولان سینمایی و فرهنگی در حرف های شان شعار حمایت از سینمای ارزشی را سر می دهند و بهترین کارشان هم می شود فیلمی مانند «رستاخیز» که به طور کل در شأن دین و نظام و اسلام نیست.


تهیه کننده سریال تلویزیونی «حانیه» سپس با بیان اینکه فرمایش مقام معظم رهبری در رابطه با عدم غفلت از دشمن بسیار درست و به جااستاظهار داشت: داعش پدیده شوم و نجسیاستکه توسط انگلیسی ها و آمریکایی ها برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان ساخته شد و امروز که به همت سرداران بزرگی مانند حاج قاسم سلیمانی بساط شان درهم پیچیده شدهاستما باید آمادگی آن را داشته باشیم که در آینده ای نه چندان دور مجدداً انگلیسی ها و آمریکایی ها فتنه جدیدی را در منطقه راه بیندازند و بخواهند که ما را با آن درگیر کنند.


وی لازم دانست: ما نباید دشمن را حقیر فرض کنیم؛ دشمنان ما بسیار زیرک هستند و قطعاً مدت هااستکه فکر جدیدی کرده اند و طرح جدیدی ریخته اند تا دوباره اغتشاش و آشوب ایجاد کنند؛ اینک وظیفه مسئولان فرهنگی کشوراستکه کمی به خود بیایند و با کمی دغدغه مندی و اندکی توجه به فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری اتاق فکر ایجاد کنند و از سینماگران و هنرمندان ارزشی دعوت کنند تا در رابطه با افکار شوم و مسموم دشمنان اسلام و ایران اسلامی مبادرت به تولید اثر کنند.


مهام در خاتمه این بیان کردگو بیان کرد: دیگر شعار بس است؛ ما مردانی می خواهیم که شعار ندهند و کمی عمل گرا باشند و دردی از جامعه درمان کنند. بصیرت واژه کلیدی و حساسیاستکه مقام معظم رهبری با درایت و هوشمندی مثال زدنی شان از آن استفاده کرده اند. ای کاش کمی بصیرت در میان مدیران فرهنگی و سینمایی ما هم وجود داشته باشد و ما اینطور شاهد بی بصیرتی در میان آن ها نباشیم. بی بصیرتی در حوزه فرهنگ و هنر بسیار خطرناک است. ما نباید فراموش کنیم که حوزه فرهنگ هم همانند حوزه های نظامی حوزه ای بسیار مهم، کلیدی و حساساستو نباید از آن غافل شد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi