متن خبر

مردم با حماسه بیشتری به مراکز رای گیری بروند معاون بارزانی توقف فعالیت شرکت های نفتی در کردستان مسدود شدن تمام دروازه های مرزی مصوبات پارلمان عراق

مردم با حماسه بیشتری به مراکز رای گیری بروند معاون بارزانی توقف فعالیت شرکت های نفتی در کردستان مسدود شدن تمام دروازه های مرزی مصوبات پارلمان عراق

اخبار سینمای ایران  مردم با حماسه بیشتری به مراکز رای گیری بروند  معاون بارزانی  توقف فعالیت شرکت های نفتی در کردستان   مسدود شدن تمام دروازه های مرزی  مصوبات پارلمان عراق
شناسهٔ خبر: 48453 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

در پاسخ به تصمیم پارلمان عراق برای صدور مجوز برای نخست وزیر این کشور جهت استفاده از نیروی نظامی در مناطق مورد مناقشه، قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان عراق با صدور بیانیه ای این تصمیم را محکوم کرد و از مردم خواست با حماسه بیشتری به مراکز رای گیری بروند.

به گزارش «انتخاب»؛ پارلمان عراق در پاسخ به برگزاری همه پرسی اقلیم کردستان عراق علیرغم خواسته های بغداد و جامعه بین المللی روز دوشنبه با تاکید بر اینکه این اقدام غیرقانونیاستحیدرالعبادی نخست وزیر عراق را مامور کرد نیروهای ارتش عراق را روانه مناطق مورد مناقشه بخصوص کرکوک کرده و استاندار این استان را از سمت خود عملا برکنار کند.

پارلمان همچنین از شرکتهای نفتی خواست در سریعترین پایگاه خبری ایهنا ممکن فعالیتهای خویش را در مناطق مورد مناقشه متوقف کنند و به فعالیتهای خویش ادامه ندهند.

این پارلمان همچنین خواهان مسدود کردن تمام دروازه های مرزی کشورهای همسایه با عراق شد.

قباد طالبانی در پاسخ به این تصمصم پارلمان عراق آن را غیرمسئولانه توصیف کرد و از مردم خواست مصمم تر از گذشته پای صندوقهای رای بروند.

همپایگاه خبری ایهنا با اعلام تصمیم پارلمان عراق شبکه های کردی با انجام بیان کردگوهایی متعدد با شهروندان درصدد تحریک احساسات عمومی مردم علیه دولت مرکزی هستند.

همه پرسی استقلال کردستان عراق در شرایطی با اصرار مسعود بارزانی در شهرهای کردنشین شمال عراق در حال برگزار شدناستکه برخی مناطق مورد منازعه میان دولت مرکزی و دولت اقلیم کردستان عراق در روز دوشنبه متشنج گزارش شده و بر اثر درگیری ها تعدادی کشته و زخمی شده اند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi