متن خبر

را افتتاح می‌کند سینماحقیقت دهمین جشنواره بین‌المللی منوچهر طیاب

را افتتاح می‌کند سینماحقیقت دهمین جشنواره بین‌المللی منوچهر طیاب

اخبار سینمای ایران  را افتتاح می‌کند سینماحقیقت  دهمین جشنواره بین‌المللی  منوچهر طیاب
شناسهٔ خبر: 15294 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: آیین گشایش دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از ساعت ۱۰ صبح فردا (یکشنبه ۱۴ آذرماه ۱۳۹۵) با حضور استاد منوچهر طیاب در طبقه ششم پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، این برنامه یک «مراسم افتتاحیه» مرسوم نیست، بلکه یک دورهمی مستند است تا جشنواره دهم سینماحقیقت با حضور اساتید، مسئولان، مستندسازان، خبرنگاران و علاقمندان فیلم مستند، در یک جمع خودمانی و با سخنان کوتاه یکی از بزرگان سینمای مستند ایران آغاز به کار کند.

در این مراسم کیک ۱۰ سالگی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به شکل سمبلیک توسط استاد «منوچهر طیاب» بریده خواهد شد تا این رویداد بزرگ سینمای مستند ایران رسماً گشایش یابد.

بیان کردنی است برنامه روزانه دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از ساعت ۹:۱۵ دقیقه صبح آغاز و تا ساعت ۲۴ هر شب ادامه خواهد داشت. این جشنواره طی روزهای ۱۴ تا ۲۰ آذرماه در هر ۵ سالن پردیس چارسو برگزار می‌شود.

در جشنواره دهم سینماحقیقت، جمعاً ۱۸۴ فیلم مستند منتخب ایرانی و خارجی روی پرده خواهند رفت که ۱۲۵ فیلم ایرانی و ۵۹ فیلم خارجی از ۳۵ کشور دنیا است.

عصر ۲۱ آذرماه نیز مراسم اختتامیه جشنواره در سالن اندیشه حوزه هنری برپا خواهد شد تا برگزیدگان این رویداد معرفی شوند.

علاقمندان سینمای مستند می‌توانند اخبار، گزارش‌ها، نقدها، برنامه کامل و کاتالوگ فیلم‌های دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را روی وب‌سایت جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir مطالعه نمایند.

* مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد کرد.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi