متن خبر

ایده‌هایی برای شنیدن صدای معترضان برای تامین امنیت معترضان باید به فکر سازوکارهایی باشیم مولاوردی

ایده‌هایی برای شنیدن صدای معترضان برای تامین امنیت معترضان باید به فکر سازوکارهایی باشیم مولاوردی

اخبار سینمای ایران    ایده‌هایی برای شنیدن صدای معترضان  برای تامین امنیت معترضان باید به فکر سازوکارهایی باشیم مولاوردی
شناسهٔ خبر: 72873 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

ایسنا نوشت: دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی بیان کرد: ایده‌هایی مطرح شده که اماکنی برای شکل گیری تجمعات و حفظ امنیت معترضان در نظر گرفته شود تا مرزی میان اغتشاشگران و معترضان وجود داشته باشد و معترضان بتوانند صدایشان را به گوش مسئولان برسانند

شهیندخت مولاوردی در حاشیه اولین همایش حقوق شهروندی استان خوزستان در اهواز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در زمینه علت برخورد با معترضان به معضل ریزگردها در خوزستان اظهار کرد: اعتراض در قانون اساسی و منشور حقوق شهروندی به رسیمت شناخته می شود اما بعضا باید مرزی را میان اعتراضات و اغتشاشاتی که ممکناستبه وجود بیاید، قائل شد.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد برای تامین امنیت معترضان باید به فکر سازوکارهایی باشیم، بیان کرد: بعد از حوادث اخیر، شوراهای شهر و مجموعه دولت یعنی وزارت کشور و شوراهای تامین استانها به فکر افتادند تا تدابیر لازم را اتخاذ کنند ولی هنوز چیزی در این زمینه عملیاتی نشده است.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی تصریح کرد: ایده هایی مطرح شده که اماکنی برای شکل گیری تجمعات و حفظ امنیت معترضان در نظر گرفته شود تا مرزی میان اغتشاش گران و معترضان وجود داشته باشد و معترضان بتوانند صدایشان را گوش به مسئولان برسانند.

مولاوردی بیان کرد: تا به حال چنین سازوکارهایی در استانها نبوده اما امیدواریم این سازوکارها برای معترضان در همه استانها فراهم شود.

وی با بیان اینکه در جریان برخوردها با معترضان به مشکلات استان خوزستان هستم، عنوان کرد: باید با علت مشکلات در بحث ریزگردهای خوزستان برخورد کرد و نه معلول این مشکلات. برخورد با علل مشکلات ریزگردها در دستور کار دولتاستاما این موضوع یک پروسهاستو به این شکل نیست که یک شبه جواب دهد، بنابراین به مجموعه ای از هماهنگی ها میان دستگاه ها نیاز دارد.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی ادامه داد: حل مشکلات خوزستان نیاز به یک هماهنگی بین بخش و فرابخشی دارد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi