متن خبر

آیت‌الله هاشمی سنگ صبور انقلاب بود میرزاده

آیت‌الله هاشمی سنگ صبور انقلاب بود میرزاده

اخبار سینمای ایران     آیت‌الله هاشمی سنگ صبور انقلاب بود میرزاده
شناسهٔ خبر: 25293 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: هاشمی رفسنجانی سنگ صبور انقلاب و تکیه‌گاه مردم بود.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، حمید میرزاده در مراسم رونمایی از دو جلد از کتاب‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: ایران از یک تئوری‌پرداز برجسته بعد از فوت آیت‌الله هاشمی محروم شد. هیچگاه تاریخ پژواک حق‌طلبی و یک عمر مبارزه او که همواره در مسیر حق بود را از یاد نخواهد برد.

او بیان کرد: بی‌شک تاریخ ایران نام او را هرگز فراموش نمی‌کند. او فرماندهی شجاع در دفاع مقدس بود که همواره در مدیریت کشور سهمی مدبرانه داشت. در سنگرهای مجلس، ریاست‌جمهوری، ریاست خبرگان، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ذخیره‌ای گران‌بها برای این کشور بود.

میرزاده همچنین بیان کرد: او دانشمندی قرآن‌پژوه بود که شخصیت سیاسی او باعث می‌شد سایر ابعادش دیده نشود. هاشمی نماد وحدت و تفکر اعتدالی در جامعه و مایع فخر روحانیت بود. با همه صداقت‌هایش مثل مرحوم شهید بهشتی مظلوم بود.

رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: او اصولگراترین اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب‌ترین اصولگرا بود. روحیه باتدبیر و امید او در سراسر زندگی و تصمیم‌هایش دیده می‌شود. او با شجاعت و دوراندیشی از قبل و بعد از انقلاب منشأ بزرگ تحولات بود.

وی بیان کرد: شخصیتی با این عمق نفوذ که بتواند در تحولات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی اثر بگذارد خیلی کم است. ایشان سنگ صبور انقلاب بود که با صعه صدر بحران‌ها را پشت‌سر می‌گذاشت. هاشمی همواره تکیه‌گاه مردم بود.

میرزاده با اشاره به تاثیرگذاری آیت‌الله هاشمی در فضای علمی و آموزشی کشور با تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: باقی‌الصالحات هاشمی را فقط نباید دانشگاه آزاد دید بلکه این دانشگاه یکی از ماندگارترین آثار اوست. او باز هم آثار بزرگ زیادی دارد که مردم همیشه از آن یاد خواهند کرد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi