متن خبر

نشست نمایندگان اسرائیل و عربستان در واشنگتن درباره غزه

نشست نمایندگان اسرائیل و عربستان در واشنگتن درباره غزه

اخبار سینمای ایران     نشست نمایندگان اسرائیل و عربستان در واشنگتن درباره غزه
شناسهٔ خبر: 78388 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

نشست نمایندگان اسرائیل و عربستان در واشنگتن درباره غزه

روزنامه «جروزالم‌پست» نوشتهاستکه هیات‌هایی از رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی در نشستی در واشنگتن با موضوع غزه شرکت کرده‌اند.

به گزارش انتخاب؛ روزنامه «جروزالم‌پست» روز سه‌شنبه از دیدار مقام‌های اسرائیلی با نمایندگان عربستان، امارات، مصر، قطر، بحرین و عمان خبر داد.

به نوشته این روزنامه، در این دیدار که به درخواست «جارد کوشنر» داماد و مشاور رئیس‌جمهور آمریکا و در کاخ سفید برگزار شده، طرفین درباره اوضاع انسانی در غزه بیان کرد‌وگو کرده‌اند.

با وجود آنکه ماه‌ها بود اخباری غیررسمی از رایزنی‌های پشت پرده مقام‌های کشورهای عربی با اسرائیل منتشر می‌شد، این اولین باراستکه چنین خبری رسما منتشر می‌شود.

علاوه بر کشورهای فوق، نمایندگان کانادا و چند کشور اروپایی هم در این نشست حضور داشته‌اند. با این وجود، نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین از حضور در این نشست خودداری کرده‌اند.

در هفته‌های گذشته رسانه‌های معتبر عربی گزارش داده‌اند که عربستان و مصر تشکیلات خودگردان را برای پذیرش آنچه «معامله قرن» خوانده می‌شود، تحت فشار قرار داده‌اند. بیان کرده می‌شود بر اساس طرح پیشنهادی آمریکا، برخی اعظم اراضی فلسطین به رژیم صهیونیستی سپرده شده و تنها بخش‌هایی از کرانه باختری و غزه تحت کنترل فلسطین خواهد بود. همچنین قدس پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته شده و شهری در حومه قدس پایتخت فلسطین می‌شوند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi