متن خبر

نمایش نسخه مرمت شده ۱۰ فیلم قدیمی در جشنواره جهانی فیلم فجر

نمایش نسخه مرمت شده ۱۰ فیلم قدیمی در جشنواره جهانی فیلم فجر

اخبار سینمای ایران     نمایش نسخه مرمت شده ۱۰ فیلم قدیمی در جشنواره جهانی فیلم فجر
شناسهٔ خبر: 17590 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: علیرضا شجاع نوری سخنگوی جشنواره جهانی فیلم فجر از اصلاح و نمایش ۱۰ فیلم قدیمی در جشنواره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، شجاع نوری با اشاره به استقبال فوق العاده مخاطبان از نمایش نسخه‌های مرمت شده دو فیلم «بادصبا» و «گاو» در جشنواره سی و چهارم ، بیان کرد: با توجه به تجربه خوب جشنواره گذشته و استقبال مخاطبان از ایده نمایش این فیلم‌ها در جشنواره و کار بزرگی که با همکاری فیلمخانه ملی انجام شده بود، تصمیم گرفتیم امسال نیز با گسترش این بخش، سراغ فیلم‌های قدیمی برویم و در نهایت به ۳ فیلم ایرانی و ۷ فیلم خارجی رسیدیم که فیلم های خارجی را از راه رایزنی با کمپانی‌های مختلف دنیا فراهم کردیم و فیلم‌های ایرانی هم توسط فیلمخانه ملی ایران و با همت خانم لادن طاهری ترمیم و آماده نمایش می‌شوند. کیفیت این فیلم‌ها آنقدر بالاست که انگار نسخه کپی اول فیلم‌ها را می‌بینیم.

شجاع نوری در ادامه بیان کرد: یکی از این گنجینه‌های سینمای ایران، که قراراستدر جشنواره سی‌وپنجم نمایش داده شود نسخه مرمت شده فیلم «خانه خدا» به کارگردانی جلال مقدماستکه در سال ۱۳۴۵ تولید شده است. موضوع این فیلم حج و مناسک آناستو نعمت حقیقی هم از جمله فیلمبرداران فیلم بوده و تدوین آن را ابراهیم گلستان به عهده داشته است.

شجاع نوری اضافه کرد: یادم می‌آید که این فیلم در دوران کودکی من اکران شد و فروش خوبی هم داشت. اگر درست یادم مانده باشد آن سال‌ها هم ممنوعیتی از سوی عربستان برای زائران ایرانی ایجاد شده بود و حالا بعد از ۵۰ سال دوباره مشکلاتی برای ادای فریضه حج زائران ایرانی به‌وجود آمدهاستکه به سبب همین تقارن، آقای میرکریمی تصمیم گرفتند نمایش نسخه ترمیم شده این فیلم در برنامه جشنواره قرار بگیرد که می‌تواند جالب توجه باشد.

شجاع نوری اعلام اسامی سایر فیلم های مرمت شده را به فرصتی دیگر موکول کرد.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره film@fajriff.com است.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi