متن خبر

نیروی دریایی روسیه تهدیدی برای اتصال اینترنت بین کشورهای عضو ناتو است

نیروی دریایی روسیه تهدیدی برای اتصال اینترنت بین کشورهای عضو ناتو است

اخبار سینمای ایران     نیروی دریایی روسیه تهدیدی برای اتصال اینترنت بین کشورهای عضو ناتو است
شناسهٔ خبر: 61643 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

گاردین نوشت: یکی از مقامات ارشد ارتش انگلستان به تازگی در اظهار نظری اعلام کرده که روسیه می تواند در مواقع بحران اتصال دریایی اینترنت بین انگلستان و سایر کشورهای عضو ناتو را قطع و از این طریق به اقتصاد آنها ضربه وارد کند.

سر «استراوت پیچ» (Sir Stuart Peach) هشدار داده که کشتی های روسی بارها و بارها در اطراف محل استقرار کابل های اتصال دهنده آمریکا و اروپا در اقیانوس اطلس دیده شده اند و این تهدید جدی و قطعی است.

پیچ که به تازگی به سمت رئیس کمیته نظامی ساپایگاه خبری ایهنا همکاری ناتو برگزیده شده معتقداستکه روس ها در چند سال اخیر سرمایه گذاری هنبیان کردی را در زمینه توسعه توانایی های خود در جنگ نامتقارن انجام داده اند. به همین دلیل می بایست انگلیس و سایر اعضای اروپایی این ساپایگاه خبری ایهنا برای مقابله با این روند دست به توسعه و به روز آوری ناوگان دریایی خود بزنند.

هفته قبل گزارشی منتشر شده بود مبنی بر آن که حدود ۹۷ درصد از ارتباطات اینترنت در جهان و حدود ۱۰ تریلیون دلار از گردش مالی دنیا از طریق کابل های نصب شده در کف اقیانوس اطلس میسر می شود.

البته یک خطر دیگر نیز کابل های مورد بحث را تهدید می کند، و آن هم خطر نفوذ و شنود از آنهاست. این کاریست که آمریکا و اروپا سال هاست در حال انجام آن هستند، اما حالا می بایست نگران ورود روس ها به این جمع بود.

دولت ولادیمیر پوتین اهتمام زیادی بر توسعه قدرت دفاعی و هجومی روسیه در حوزه نبردهای سایبری و جنگ الکترونیک دارد و پیچ نخستین مقام اروپایی نیست که از این بابت ابراز نگرانی می کند.

*دیجیاتو

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi