متن خبر

شهروندان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند هوای تهران ناسالم شد

شهروندان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند هوای تهران ناسالم شد

اخبار سینمای ایران    شهروندان از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند هوای تهران ناسالم شد
شناسهٔ خبر: 59696 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

اداره کل محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به اینکه هم اکنون غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.۵میکرون فراتر از حد مجاز است، شهروندان تهرانی از فعالیت طولانی مدت در فضای باز خودداری کنند.

با توجه به پایداری و سکون نسبی هوا و وقوع وارونگی دما، امروز و فردا(سه شنبه) با انباشت آلاینده‌های جوی در بیشتر مناطق شهر تهران مواجه خواهیم بود و کیفیت هوا در ساعات پرترافیک ناسالم خواهد شد.

براساس این گزارش به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، کودکان و سالمندان توصیه می شود دراین مدت از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کرده و سایر افراد نیز با کاهش فعالیت‌های طولانی مدت در فضای باز، از انجام فعالیت های ورزشی خودداری کنند.

کیفیت هوای پایتخت از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۲ روز پاک، ۱۹۷ روز سالم، ۴۹ روز ناسالم برای گروه های حساس جامعه و یک روز ناسالم برای تمامی اقشار بوده است.

هم اکنون شاخص کیفیت هوای پایتخت و غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.۵میکرون بر روی عدد ۱۴۷ و ناسالم برای گروه حساس جامعه است.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراداستکه به ترتیب از صفر تا ۵۰در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi