متن خبر

واکنش دبیرکل سازمان ملل به ناآرامی‌های اخیر ایران

واکنش دبیرکل سازمان ملل به ناآرامی‌های اخیر ایران

اخبار سینمای ایران     واکنش دبیرکل سازمان ملل به ناآرامی‌های اخیر ایران
شناسهٔ خبر: 67569 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

دبیرکل ساپایگاه خبری ایهنا ملل می‌گوید بیان کرد وگوهای اخیر مقامات دو کره، نشانه‌هایی از امید برای خلع سلاح هسته‌ای در شبه‌جزیره کره و حل و فصل صلح‌جویانه تعارض هسته‌ای واشنگتن و پیونگ‌یانگ پیدا شده است.

به گزارش فارس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل ساپایگاه خبری ایهنا ملل امروز در اولین کنفرانس خبری سال ۲۰۱۸ خود به میان خبرنگاران آمد و در خصوص مسائل مختلف با آنان سخن بیان کرد.

یکی از خبرنگاران به روابط متشنج آمریکا و کره شمالی اشاره کرد و پرسید که «آیا جنگ قابل‌اجتناب است؟»

گوترش پاسخ داد: «من هنوز مطمئن نیستم که صلح تضمین شده باشد و به همین خاطراستکه در برقراری تماس با شبه‌جزیره بسیار جدی هستیم.»

دبیرکل ساپایگاه خبری ایهنا ملل در خصوص نتیجه دلخواه ساپایگاه خبری ایهنا ملل از تعاملات اخیر مقامات دو کره در سایه آمادگی برای اعزام ورزشکار به المپیک زمستانی سئول بیان کرد: «خیلی مهماستکه از نشانه‌های امیدوارکننده فعلی بهره بگیریم و مطمئن شویم که خلع‌سلاح هسته‌ای با روشی صلح‌طلبانه در شبه‌جزیره کره رخ خواهد داد.»

از دبیرکل در خصوص نحوه عملکرد «استفن دی‌میستورا» نماینده خود در امور سوریه و انتظاراتش از «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه برای کمک به حل سیاسی بحران این کشور سوال شد.

گوترش ابتدا بیان کرد که از عملکرد دی‌میستورا راضیاستزیرا «پیشبرد کارها با این شرایط، مانند معجزه بود.»

دبیرکل در باب انتظارات خود از سوری‌ها بیان کرد: «ما از دولت و مخالفان می‌خواهیم که بدون هیچ‌ پیش‌شرطی پای میز مذاکرات ژنو بیایند؛ ما می‌دانیم که مسئله تشکیل دولت، برگزاری انتخابات و تدوین قانون اساسی، برای همه سوری‌ها مهماستولی مهم‌ترین مسئله برای ساپایگاه خبری ایهنا ملل ایناستکه بیان کرد‌وگوهای معنادار بدون گذاشتن هیچ‌گونه پیش‌شرطی آغاز شود.»

گوترش در خصوص ناآرامی‌های اخیر ایران هم سخن بیان کرد.

دبیرکل ساپایگاه خبری ایهنا ملل به خبرنگاران بیان کرد که خودش سال‌ها در تظاهرات مختلف در پرتغال حضور داشته و به همین خاطر به «حق برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز» اهمیت می‌دهد.

گوترش بیان کرد: «من به حق مردم ایران برای تظاهرات هم اهمیت می‌دهم؛ ما به صراحت اعلام کردیم که باید به این حق مردم ایران احترام گذاشته شود و از تظاهرکنندگان هم درخواست کردیم که رفتار مسالمت‌آمیز داشته باشند. حق برگزاری تظاهرات، از ارکان اساسی حقوق بشر است

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi