متن خبر

دخالت نمی کنیم واکنش عجیب وزیر ارشاد به افزایش قیمت بلیت‌ سینما

دخالت نمی کنیم واکنش عجیب وزیر ارشاد به افزایش قیمت بلیت‌ سینما

اخبار سینمای ایران     دخالت نمی کنیم واکنش عجیب وزیر ارشاد به افزایش قیمت بلیت‌ سینما
شناسهٔ خبر: 17510 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد:‌ وزارت ارشاد اصلا مداخله‌ای در مساله افزایش قیمت بلیت‌های سینما ندارد.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، سیدرضا صالحی امیری در پاسخ به این سوال که آیا درستاستکه کمیسیون فرهنگی مجلس درخواست کرده عضوی در شورای پروانه ساخت داشته باشد و آیا شما با این پیشنهاد موافق هستید به ایلنا عنوان کرد: در این رابطه رییس سازمان سینمایی پاسخ خود را داد. شورای صدور پروانه ساخت و نمایش چارچوب قانونی دارد و اینکه دیگران در آن عضو شوند به نظر من یک امر کاملا غیرضروری است. گرچه مجلس می‌تواند با سازوکارهای خود امر نظارت را در این زمینه دنبال کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درمورد لزوم تصویب قانون نظام صنفی در سینما و اینکه آیا قراراستدر این رابطه لایحه‌ای به مجلس ارسال شود یا خیر، بیان کرد: بله؛ درحال حاضر در وزارت ارشاد درحال تهیه پیش‌نویس لایحه نظام سازمان هنری هستیم که بعد از تصویب لایحه نظام رسانه‌ای که هم‌اکنون در دستور کار دولت است؛ این کار را انجام خواهیم داد.

صالحی امیری درمورد زمزمه‌های مربوط به افزایش قیمت بلیت‌های سینما تا سقف ۲۰ هزار تومان هم عنوان کرد: ما به‌عنوان وزارت ارشاد اصلا مداخله‌ای در این کار نداریم. نهادهای صنفی  و ازجمله خانه سیما باید در این رابطه تصمیم‌گیری کنند. میان تهیه‌کننده و بازار و مخاطب باید یک رابطه منطقی برقرار شود که صنف مربوطه این تصمیم را خواهد گرفت.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi