متن خبر

ورود هر گردشگر به کشور یک هزار و ۲۰۰ دلار درآمد دارد

ورود هر گردشگر به کشور یک هزار و ۲۰۰ دلار درآمد دارد

اخبار سینمای ایران     ورود هر گردشگر به کشور یک هزار و ۲۰۰ دلار درآمد دارد
شناسهٔ خبر: 44989 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

رئیس ساپایگاه خبری ایهنا میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: ورود هر گردشگر به میزان یک هزار و ۲۰۰ دلار برای اقتصاد کشور درآمد دارد که این رقم معادل قیمت فروش ۳۰ بشکه نفت خام است.

علی‌اصغر مونسان عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خطوط گردشگری داخل شهرها باید بین شهرها نیز ایجاد شود.

وی با اشاره به تأثیر مستقیم موضوع گردشگری در اشتغال‌زایی و درآمدزایی برای استان زنجان بیان کرد: در واقع حضور هر گردشگر یک هزار و ۲۰۰ درآمد برای اقتصاد کشور دارد که این میزان بسیار قابل توجه است.

رئیس ساپایگاه خبری ایهنا میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه یک هزار و ۲۰۰ دلار معادل قیمت فروش ۳۰ بشکه نفت خام است، بیان کرد: از همین رو باید از ظرفیت‌های موجود در امر گردشگری در کشور استفاده شود.

مونسان با اشاره به اینکه در شهرستان سلطانیه نیز ظرفیت خوبی برای استفاده از فضای گردشگری موجود است، تصریح کرد: باید برای رونق شهر سلطانیه خطوط گردشگری در این منطقه ایجاد شود.

وی با تأکید بر اینکه نباید خدمات گردشگری در یک منطقه به صورت پراکنده ارائه شود، بیان کرد: در واقع ایجاد خطوط گردشگری موجب ارائه خدمات مناسب و ماندگار در هر منطقه می‌شود.

رئیس ساپایگاه خبری ایهنا میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به رویکرد دولت در زمینه تولید اشتغال و ایجاد شغل و درآمد بیان کرد: بخش گردشگری ظرفیت تحقق اهداف دولت و کشور برای ایجاد اشتغال را دارد که امیدواریم در این زمینه مجلس نیز حمایت‎های لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به درخواست‌های مطرح شده در زمینه ساخت هتل و بازارچه صنایع دستی بیان کرد: عمده گردشگران وارد شده به کشور، گردشگران فرهنگی از کشورهای مختلف اروپایی هستند که باید با استفاده از ظرفیت اقامت‍گاه‌های سنتی برای جذب آنها استفاده کرد، چراکه هتل‌های لوکس دیگر برای آنها جذابیت ندارد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi