متن خبر

حضور زنان در اورژانس ۱۱۵ از سال آینده وزیر بهداشت

حضور زنان در اورژانس ۱۱۵ از سال آینده وزیر بهداشت

اخبار سینمای ایران     حضور زنان در اورژانس ۱۱۵ از سال آینده وزیر بهداشت
شناسهٔ خبر: 78075 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

وزیر بهداشت: حضور زنان در اورژانس ۱۱۵ از سال آینده

وزیر بهداشت از حضور تکنسین‌های زن در اورژانس در سال ۹۷ خبر داد و بیان کرد: امروز ۱۱۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی افتتاح شد که عمده آنها در مناطق کم‌برخوردار بوده است.

به گزارش انتخاب؛ دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم افتتاح همپایگاه خبری ایهنا ۱۱۵ پروژه اورژانس پیش بیمارستانی بیان کرد: امروز آقای دکتر کولیوند خبر خوشی را به ما داد که در سال آینده شاهد حضور بانوان در اورژانس به عنوان تکنسین و با لباس اورژانس خواهیم بود و امیدوارم این موضوع هر چه زودتر انجام شود.

وی با بیان اینکه اورژانس اکنون به یک ساپایگاه خبری ایهنا تبدیل شده است، اما هنوز در ابتدای راه قرار دارد، بیان کرد:‌ خوشحالیم که قراراستاقای دکتر کولیوند این ساپایگاه خبری ایهنا را به منطقه اجرای خود برساند و از سایر بخش‌های وزارت بهداشت در این زمینه کمک بگیرد.

هاشمی با اشاره به خدمات زیاد اورژانس‌ها به مردم بیان کرد: با فرا رسیدن تعطیلات نوروز مردم علاقه‌مندند که خستگی‌ یک ساله‌شان را به در کنند و شما در این مدت کمک‌ حال‌شان باشید و امیدوارم خود مردم هم نکات ایمنی را رعایت کنند؛ به طوری که نه پرخوری کنند که دچار بیماری شوند و اگر بیمار هستند به مناطق دورافتاده نروند. همچنین در پایگاه خبری ایهنا رانندگی مراقبت‌های لازم را انجام دهند. مردم باید مراقبت کنند که حادثه پیش نیاید. هرچند که خدمت رسانی نیروهای اورژانس در پایگاه خبری ایهنا حادثه بسیار موثر است، اما نمی‌تواند از فاجعه پیشگیری کند؛ بنابراین آرزو می‌کنم در این ایام مردم مراقبت لازم را انجام دهند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه امیدوارم امسال مردم از خدمات اورژانس راضی باشند، بیان کرد: در عین حال آرزو می‌کنم که خانواده‌های همه خدمت‌گذاران مردم از جمله تکنسین‌های اورژانس تندرست باشند و خداوند به آنها صبر بیشتری دهد و همچنین آرزو می‌کنم در سال آینده بتوانیم با قوت و انگیزه بیشتری ماموریت‌هایمان را دنبال کنیم.

وی باتاکید بر لزوم ارتقاء دانش و مهارت نیروهای اروژانس بیان کرد: امیدوارم دکتر کولیوند با کمک گروه بین‌الملل تیم‌هایی را برای گذراندن مهارت‌های نوین در سایر نقاط دنیا اعزام کنند؛ چرا که این موضوع در ارتقای خدمات اورژانس حائر اهمیت است. خوباستکه سلسله مراتبی را از نظر دانش و مهارت وسابقه در اورژانس ایجاد کنیم. امیدوارم این اقدامات عملی شود.

هاشمی با بیان اینکه یکی از وظایف ما ارائه آموزش به مردماستو باید پیشگیری را اساس کارمان قرار دهیم، بیان کرد:‌ یکی از اقداماتی که آرزو دارم انجام دهیم و مشابه آن را در دنیا دیده‌ایم، ایناستکه با همکاری شهرداری‌ها و ادارات دولتی و خصوصی بتوان مراکز اداری و اماکن مسکونی را به تجهیزات اولیه اروژانس تجهیز کنیم؛ چرا که از آنجایی که اکثر مرگ و میرهایمان به دلیل بروز سکتهاستافراد می‌توانند پیش از رسیدن اورژانس یک سری اقدامات اولیه را انجام دهند و فکر می‌کنم این کار شدنیاستو البته طرح این موضوع اعلام و پیشنهاد شده و امیدواریم مصوب شود.

هاشمی در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران بیان کرد: امروز همکاران اورژانس جمع شده‌اند و به اسم اورژانس ۱۱۵، ۱۱۵ پروژه را به طور همپایگاه خبری ایهنا به بهره‌بردرای رساندند؛ چیزی که باعث لذت مضاعف من شد این بود که اکثر این پروژه‌ها در مناطق کم برخوردار مانند سیستان بلوچستان، زاهدان و … افتتاح شدند. همچنین پایگاه هوایی در کردستان و پایگاهی هم در بوشهر، ‌ اصفهان، فارس و… به بهره‌برداری رسیدند.

او بیان کرد:‌ در عین حال از یک سری بسته‌های آموزشی در این مراسم رونمایی شده و از ساپایگاه خبری ایهنا اورژانس تشکر می‌کنم که در حوزه آموزش و پیشگیری وارد شدهاستو مجموعه‌ای را برای آموزش به مردم در راستای عدم بروز حادثه فراهم کردند. طبیعیاستکه باید آموزش‌ها را از خردسالی و سنین دبستان شروع کنیم و تا دبیرستان و به بعد ادامه دهیم تا تغییر رفتار ایجاد شود و بر این اساس اکثر بسته‌های رونمایی شده برای کودکان بود.

هاشمی با اشاره به همکاری آموزشی میان وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: با این همکاری‌ها بخشی از مباحث آموزشی حوزه وزارت بهداشت در کتب درسی و برنامه‌های فراغتی مدارس گنجانده شدهاستو مطمئنم با رابطه خوبی که میان دو وزارتخانه وجود دارد، این همکاری‌ها تقویت می‌شود. باید توجه کرد که کار اصلی ما پیشگیریاستو بهترین جمعیت هدف هم برای آموزش مسائل پیشگیرانه در آموزش و پرورش قرار دارند و می‌توانند در آینده به پیشگیری از بیماری‌ها و انجام مراقبت‌های ضروری کمک کنند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرمحل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi