متن خبر

مذاکرات سازنده ای در تهران داشتم ایران به برجام پایبند بوده است وزیر خارجه انگلیس

مذاکرات سازنده ای در تهران داشتم ایران به برجام پایبند بوده است وزیر خارجه انگلیس

اخبار سینمای ایران   مذاکرات سازنده ای در تهران داشتم  ایران به برجام پایبند بوده است وزیر خارجه انگلیس
شناسهٔ خبر: 60931 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه ایران به برجام پایبند بوده است، بیان کرد: طرف‌های دیگر هم به توافق هسته ای با ایران پایبند باشند.

 بوریس جانسون، وزیر خارجه انگلیس با حضور در پارلمان این کشور به ارائه گزارشی درباره سفر خود به ایران پرداخت.

وی سخنان خود در پارلمان بیان کرد: در ایران با مقام‌های ارشد این کشور ملاقات و با صراحت درباره مسائلی که کشورهایمان با یکدیگر اختلاف دارند، صحبت کردم، و مذاکراتمان سازنده بود.

وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه جدیدترین فصل روابط ایران با انگلیس با حصول توافق هسته‌ای برجام آغاز شده است، عنوان کرد:در هر جلسه‌ای، من بر اهمیت حداکثری که بریتانیا برای حفظ توافق هسته ای قائل است، لازم دانستم.

جانسون با اشاره به اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبندی ایران به برجام را تأیید کرده است، بیان کرد: دیگر شرکا باید با کمک به ایرانی‌ها برای بهره‌مند شدن از مزایای تعامل با جهان، به تعهدات خودشان ذیل این توافق پایبند بمانند.

وی با بیان اینکه پارلمان از نقش مخرب ایران در درگیری‌های سراسر منطقه، از جمله در سوریه و یمن آگاه است، ادامه داد:رایزنی‌هایمان در تهران درباره این موضوعات، صریح و سازنده بود.

وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه دولت انگلیس معتقداستتنها راه برای پایان دادن به بحران یمن، از طریق مذاکرات سیاسی است، مدعی شد: اگر قرار باشد درگیری‌ها در یمن را حل و فصل کنیم، حوثی‌ها (انصارالله) باید شلیک موشک به سمت عربستان را متوقف کنند.

جانسون بیان کرد: درباره شلیک موشک از سوی حوثی‌ها (انصارالله) به سمت ریاض به ایران تاکید کردم که از نفوذشان استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که این حملات خطرناک و کور خاتمه می‌یابند.

وی در ادامه گزارش خود به پارلمان انگلیس درباره سفرش به ایران بیان کرد: درباره مسائل مربوط به روابط دوجانبه، خواستار آزادی اتباع دوتابعیتی بازداشت شده در ایران، شدم و سوابق حقوق بشر ایران را یادآور شدم.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi