متن خبر

بایستد ترامپ قلدر دولت ترزا می‌ باید در مقابل وزیر خارجه دولت سایه انگلیس

بایستد ترامپ قلدر دولت ترزا می‌ باید در مقابل وزیر خارجه دولت سایه انگلیس

اخبار سینمای ایران   بایستد ترامپ قلدر  دولت ترزا می‌ باید در مقابل  وزیر خارجه دولت سایه انگلیس
شناسهٔ خبر: 60214 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

امیلی تورنبری روز پنجشنبه در پارلمان انگلیس از سیاست‌های لندن در قبال آمریکا به شدت انتقاد کرد.

به گزارش راشا تودی، امیلی تورنبری، وزیر خارجه دولت در سایه انگلیس، از دولت ترزا می، نخست وزیر این کشور، درخواست کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به طور رسمی «قلدری معرفی کند» که صلح جهانی را تهدید می‌کند.

او روز پنجشنبه در پارلمان انگلیس بیان کرد: «دونالد ترامپ آتشی در صحنه یک تئاتر نیست؛ بلکه خود این صحنه را به آتش کشیده است

او در واکنش به اقدام ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بیان کرد: «تصمیم دیروز برای همه ما در این مجلس و خارج از آن که سال‌ها به امید ایجاد صلح دائم در خاورمیانه تلاش کرده‌ایم، ضربه‌ای مهلک بود.»

او بیان کرد: «پیش از تاریخ ۶ دسامبر، هیچ کشور دیگری سفارت خود را در بیت المقدس اعلام نکرده بود و هیچ کشور دیگری بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسرائیل نخوانده بود؛ زیرا هر کدام از این اقدامات به معنی به رسمیت شناختن اشغالگری اسرائیل است.» او همچنین وضع بیت‌المقدس را «اشغالگری بدون پایه و اساس در قوانین بین المللی و مانع دائم برای دستیابی به راه حل سیاسی» خواند.

او همچنین بیان کرد: «بی‌پروایی صرف» رئیس جمهور آمریکا نیاز به بحث ندارد و بیان کرد ترامپ «در بیان این ادعا که این اقدام را برای پیشبرد روند صلح انجام دادهاستو در حالی که می‌دانیم او این روند صلح را دهه‌ها به عقب می‌برد، جسارتی باورنکردنی داشته است

وزیر خارجه دولت در سایه انگلیس همچنین ضمن «قلدر» خواندن ترامپ، از دولت ترزا می‌درخواست کرد در مقابل رئیس جمهور آمریکا بایستد.

تورنبری بیان کرد: «دولت ترزا می‌ در بحث بیت المقدس و چند موضوع دیگر مانند احمق‌ها، ضعیف و بدون نفوذ به تصویر کشیده شده است. آن‌ها (کابینه انگلیس) چه پایگاه خبری ایهنای می‌خواهند دریابند تعظیم در برابر یک قلدر تنها رفتار او را تشویق می‌کند؟ آنچه کشور ما و جهان ما نیاز دارد دولتیاستکه در مقابل او بایستد!»

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi