متن خبر

در صحبت با سران بودایی از اشاره مستقیم به روهینگیا خودداری کردم پاپ

در صحبت با سران بودایی از اشاره مستقیم به روهینگیا خودداری کردم پاپ

اخبار سینمای ایران     در صحبت با سران بودایی از اشاره مستقیم به روهینگیا خودداری کردم پاپ
شناسهٔ خبر: 59438 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

رهبر کاتولیک‌های جهان با اشاره به جزئیاتی از سفر خود به میانمار بیان کرد که به منظور جلوگیری از گسترش نفرت و تعصب هنگام دیدار با سران بودایی از اشاره مستقیم به اقلیت روهینگیا خودداری کرده است.

 «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان بیان کرد که در جریان سفر به میانمار و هنگام ارتباط با سران جامعه بودایی اشاره مستقیمی به اقلیت روهینگیا نکرده است.

بنابر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، پاپ در جریان بازگشت از سفر آسیایی خبرنگاران بیان کرد که دیدار از محل اقامت آوارگان روهینگیا در بنگلادش، که یکی از مسایل مهم سفر او بود، وی را به گریه انداخته است. وی بیان کرد: «من اشک ریختم و تلاش کردم کسی متوجه نشود. آنها هم گریه کردند. من به خودم بیان کردم که نمی‌توانم این محل را بدون اینکه چیزی به این افراد بگویم، ترک کنم و بیان کردم که به نام همه کسانی که شما را آزار و اذیت کرده‌اند و جهانی که درباره شما بی‌تفاوتاستمن از شما طلب بخشش می‌کنم.»

پاپ بیان کرد: «من می‌خواهم، سفرم شامل همه مردم میانمار شود و آنها را برای ساختن جامعه‌ای فراگیر، تشویق کنم.» وی همچنین از اقدامات بنگلادش هم در زمینه کمک به اقلیت مسلمان مهاجر تقدیر کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان همچنین بیان کرد: «من می‌دانستم که برای دیدار با روهینگیا می‌روم اما نمی دانستم که کجا و چطور این واقعه صورت می‌گیرد و این یکی از مسایل سفرم بود.»

وی در عین حال بیان کرد که در میان سران بودایی، از هرگونه اشاره مستقیم به اقلیت روهینگیا خودداری کردهاستو به مسایل حساس نپرداختهاستتا از بروز نفرت و تعصب جلوگیری کند. او در این مورد بیان کرد: «اگر من از این واژه (روهینگا) در هنگام سخنرانی استفاده می‌کردم، در این صورت شرایط را برای بروز مشکل مساعد می‌کردم. آنها هم اکنون می‌دانند که من چه دیدی دارم.»

بحران روهینگیا که ریشه در اختلافات بودائیان با اقلیت روهینگیا در ایالت راخین دارد، از آگوست گذشته تاکنون شدت گرفته است. از آن پایگاه خبری ایهنا تاکنون موارد متعددی از خشونت علیه اقلیت روهینگیا گزارش شدهاستو شمار زیادی از مسلمانان روهینگیا ناچار به ترک محل زندگی خود شده‌اند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi