متن خبر

ترامپ به نتانیاهو گفته ماندن آمریکا در برجام منوط به تغییر اساسی این توافق است کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل

ترامپ به نتانیاهو گفته ماندن آمریکا در برجام منوط به تغییر اساسی این توافق است کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل

اخبار سینمای ایران     ترامپ به نتانیاهو گفته ماندن آمریکا در برجام منوط به تغییر اساسی این توافق است کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل
شناسهٔ خبر: 77969 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

بیان کرده ماندن آمریکا در برجام منوط به تغییر اساسی این توافق است” src=”http://www.entekhab.ir/files/fa/news/1396/12/20/377364_707.jpg” alt=”کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل: ترامپ به نتانیاهو بیان کرده ماندن آمریکا در برجام منوط به تغییر اساسی این توافق است” width=”1024″ height=”538″ align=””/>رسانه‌های اسرائیلی یکشنبه شب به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بیان کرده در صورتی که توافق هسته‌ای با ایران به صورت اساسی دچار تغییر نشود، آمریکا از این برجام خارج می‌شود.

کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیل در خبری اختصاصی به نقل از دو مقام اسرائیلی گزارش دادهاستکه ترامپ در دیدار هفته گذشته‌اش با نتانیاهو در واشنگتن، بیان کرده او بر تغییر اساسی برجام پافشاری می‌کند و در این زمینه با اروپایی‌ها راه نخواهد آمد.

ترامپ که بارها توافق هسته‌ای با ایران را «توافقی فاجعه‌بار» خوانده، دو ماه پیش به اتحادیه اروپا و کنگره ۱۲۰ روز فرصت داد تا «نواقص» این توافق را برطرف کنند. ابدی شدن محدودیت غنی‌سازی ایران، محدود شدن برنامه موشکی ایران و ارائه دسترسی آزادانه به اماکن نظامی ایران از جمله شروط ترامپ برای ماندن در توافق هسته‌ای است.

مقام‌های اسرائیلی به نقل از ترامپ به کانال ۱۰ تلویزیون اسرائیلی بیان کرده‌اند: «اروپایی‌ها اصلاحاتی را پیشنهاد کرده‌اند که نمایشی هستند و من را راضی نمی‌کنند.»

 رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این هم بیان کرده بود در صورتی که اصطلاحات مد نظر او بر توافق هسته‌ای اعمال نشود، واشنگتن از این توافق خارج می‌شود. نتانیاهو هفته پیش در نشست سالانه «کمیته عمومی آمریکا و اسرائیل» (آیپک) بیان کرد در صورتی که آمریکا از این توافق خارج شود، اسرائیل در کنار ایالات متحده می‌ایستد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرمحل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi