متن خبر

آلودگی هوا ناشی از اجرای قانون حمایت ازتولیدکنندگان خودروست کلانتری

آلودگی هوا ناشی از اجرای قانون حمایت ازتولیدکنندگان خودروست کلانتری

اخبار سینمای ایران     آلودگی هوا ناشی از اجرای قانون حمایت ازتولیدکنندگان خودروست کلانتری
شناسهٔ خبر: 78192 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

کلانتری: آلودگی هوا ناشی از اجرای قانون حمایت ازتولیدکنندگان خودروستعیسی کلانتری در نشست امروز- دوشنبه- با اعضای فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساپایگاه خبری ایهنا حفاظت محیط زیست بیشتر از کشاورزی با صنعت و معدن ارتباط دارد، بر ضرورت داشتن استراتژی در جهت رفع مشکلات زیست محیطی تاکید کرد.

رئیس ساپایگاه خبری ایهنا حفاظت محیط زیست بیان کرد: استراتژی کنونی ساپایگاه خبری ایهنا حفاظت محیط زیست توجه به توسعه پایدار و حذف امضاهای طلایی در جهت شفاف‌سازی در سطح عمومی است.

کلانتری در مورد انتقاداتی پیرامون اطاله مطالعات زیست محیطی در مورد تعیین تکلیف وضعیت تولیدکنندگان صنعتی یادآورشد: در قانون برنامه ششم توسعه ۲ ماه پایگاه خبری ایهنا برای این روند تعیین شدهاستضمن اینکه تمام طرح های مسکوت مانده مربوط به مدیریت قبل این ساپایگاه خبری ایهنا که حدود ۳۰۰ طرح بوده در مدت ۵ ماه پاسخ داده شد.

وی با انتقاد از بی توجهی مسئولان در گذشته به توسعه پایدار از آن تحت عنوان عاملی در جهت شکل گیری مشکلات کنونی محیط زیست کشور یاد کرد و بیان کرد: تخریب محیط زیست از جایی شروع شد که در سال ۵۵ حدود ۴۶ هزار هکتار زمین زیر کشت گندم سمپاشی شد و در سال ۶۲ نیز این روش برای حدود ۲۴۰۰ هکتار استفاده شد و امروز تخریب محیط زیست نتیجه اعمال سیاست های غلط در دهه های ۶۰، ۷۰و ۸۰استکه قابلیت احیا هم ندارد.

کلانتری از اجرای قانون حمایت از تولیدکنندگان خودرو مصوب سال ۶۹ به عنوان دیگر عامل تخریب محیط زیست یاد کرد و تصریح کرد: ۲۷ سال از تداوم اجرای این قانون می گذرد که نتیجه آن نیز آلودگی هوای کنونی بوده است.

وی در مورد وضعیت دریاچه ارومیه بیان کرد: پیش از این در مورد وضعیت دریاچه ارومیه بارها هشدار داده شده بود که در پی عدم توجه مسئولان به توسعه پایدار در نهایت خشک شد، بنابراین اگر توسعه پایدار را رعایت کنیم، مشکلات زیست محیطی کشور برطرف می شود.

کلانتری در ادامه این نشست از فرسایش ۲ میلیارد تن خاک در کشور خبر داد.

به گزارش خانه ملت، رئیس ساپایگاه خبری ایهنا حفاظت محیط زیست با بیان اینکه استان خوزستان دارای بهترین کیفیت آباستدر مورد دلیل تداوم وجود ریزگردها تاکید کرد: در این مورد هم دولت و هم مجلس مقصر بوده اند چراکه نه تنها برای رفع آن استراتژی مشخصی نداشته اند، بلکه مردم را نیز آموزش نداده اند، همچنین نسبت به توسعه پایدار بی توجه بوده اند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرمحل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi