متن خبر

تلاش برای صلح به گوی‌های درخشان، نیازی ندارد کنایه ظریف به عربستان و امریکا

تلاش برای صلح به گوی‌های درخشان، نیازی ندارد کنایه ظریف به عربستان و امریکا

اخبار سینمای ایران     تلاش برای صلح به گوی‌های درخشان، نیازی ندارد کنایه ظریف به عربستان و امریکا
شناسهٔ خبر: 57823 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

وزیر خارجه ایران در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت ایران، روسیه و ترکیه در حال تلاش برای رسیدن به صلحی منصفانه و پایدار در سوریه هستند.

«محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران نشست سه‌جانبه رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در شهر «سوچی» برای بیان کرد‌وگو درباره بحران سوریه را «تاریخی» خواند و بیان کرد طرفین در حال تلاش برای دستی‌یابی به صلح «منصفانه و پایدار» هستند.

نشست سه‌جانبه «حسن روحانی»، «ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان»، رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در شهر «سوچی» برای بیان کرد‌وگو درباره بحران سوریه از امروز آغاز شده است.

آقای روحانی را در این نشست، سرلشکر «محمد باقری»، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و محمد جواد ظریف همراهی می‌کنند.

ظریف در همین باره در توئیترش نوشت: «به همراه رئیس‌جمهور روحانی و رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران در نشستی تاریخی با حضور همتایانمان از روسیه و ترکیه هستم که هدف آن کمک به مردم سوریه برای دستیابی به صلحی منصفانه و پایدار است. در حال حرکت در مسیری صحیح هستیم.»

وزیر خارجه ایران در توئیتی دیگر عکسی از روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در نشست سوچی منتشر کرد و با لحنی کنایه‌آمیز از اهمال عربستان و آمریکا در مبارزه با تروریسم و توسل آنها به «حرافی» و اقدامات نمایشی به جای اقدامات عملگرایانه در این زمینه انتقاد کرد.

وی با انتشار عکسی نوشت: «پایگاه خبری ایهنای که واقعاً مشغول تلاش برای صلح و مبارزه با تروریسم باشید، به حرافی یا جادو جنبل، مثلا با گوی‌های درخشان، نیازی ندارید.»

اشاره ظریف به گوی درخشانیاستکه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، «ملک سلمان»، پادشاه عربستان سعودی و «عبدالفتاح السیسی»، رئیس‌جمهور مصر هنگام افتتاح مرکز موسوم به «مرکز جهانی مبارزه با افراط‌گری» در نشست ریاض در خردادماه سال جاری دست خود را روی آن گذاشته بودند.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi