متن خبر

گرد و غبار ۳۰ پرواز رفت و برگشت فرودگاه اهواز را لغو کرد

گرد و غبار ۳۰ پرواز رفت و برگشت فرودگاه اهواز را لغو کرد

اخبار سینمای ایران     گرد و غبار ۳۰ پرواز رفت و برگشت فرودگاه اهواز را لغو کرد
شناسهٔ خبر: 72525 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

مدیرکل فرودگاه های خوزستان بیان کرد: ۳۰ پرواز رفت و برگشت از ساعت ۹ صبح روز سه شنبه تا عصر امروز در فرودگاه بین المللی اهواز لغو شده است.

رضا رضایی روز شنبه در بیان کرد و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیشتر این پروازها به مقصد اهواز و باقی آنها مربوط به شیراز و مشهد بوده است.

وی بیان کرد: پرواز اهواز – تهران هواپیمایی ایران ایر به شماره ۴۳۰، پرواز اهواز – شیراز هواپیمایی ایران ایر به شماره ۳۳۸۶، پرواز اهواز – شیراز هواپیمایی آسمان به شماره ۳۸۲۷، پرواز اهواز – کیش هواپیمایی آتا به شماره ۵۶۶۴، پرواز اهواز – تهران هواپیمایی تابان به شماره ۶۲۴۶ به دلیل افزایش غلظت گرد و غبار و کاهش میدان دید در اهواز لغو شدند.

او بیان کرد: پرواز ۱۲۱۳ هواپیمایی قشم ایر به مقصد تهران، پروازهای ۵۶۴۲ و ۵۶۳۶ هواپیمایی آتا، پروازهای ۴۰۲۰ و ۴۰۱۲ هواپیمایی زاگرس و پرواز ۵۶۲۸ هواپیمایی تابان همگی به مقصد تهران و همچنین پرواز ۶۲۱۴ هواپیمایی تابان به مقصد مشهد و پرواز ۴۵۶۳ هواپیمایی ماهان به مقصد شیراز نیز لغو شدند.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان با اشاره به لغو ۶ پرواز ورودی دیگر این فرودگاه بیان کرد: پروازهای ۴۰۲۱و ۴۰۱۳هواپیمایی زاگرس و پرواز ۵۶۳۵ هواپیمایی آتا از مبدا تهران، پرواز ۳۳۶۷ هواپیمایی ایران ایر از مبدا اصفهان، پرواز ۳۸۲۶ هواپیمایی آسمان از مبدا شیراز و پرواز ۶۲۱۳ هواپیمایی تابان از مبدا مشهد نیز به دلیل تداوم پدیده گردو غبار در اهواز و کاهش میدان دید لغو شدند.

پیش از این چهار پرواز ورودی این فرودگاه به دلیل شرایط جوی آسمان اهواز مجبور به بازگشت به مبدا شده بودند.

وی بیان کرد: از آنجا که پروازهای خارجی این فرودگاه شب هنگام هستند هنوز هیچ پرواز خارجی لغو شده ای در این فرودگاه نداریم.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان بیان کرد: با توجه به اطلاعیه هواشناسی مبنی بر بارندگی در ساعت ۲۱ امشب در صورت کاهش گرد و غبار پروازها برقرار می شوند.

وی بیان کرد: دید استاندارد برای پرواز ۸۰۰ متراستدر حالی امروز شعاع دید در فرودگاه اهواز تا ۴۰۰ متر کاهش پیدا کرد.

وی بیان کرد: کسانی که پروازهای آنها لغو شده با مراجعه به محل خرید بلیت، می توانند مبلغ آن را به طور کامل استرداد کنند.

آخرین بار اواخر دی و ابتدای بهمن امسال خوزستان برای بیش از یک هفته درگیر پدیده گرد و غبار با منشا داخلی و خارجی بود که در برخی نقاط تا ۶۶ برابر حد مجاز گزارش شد.

پدیده گرد و غبار که مشکلات زیادی را مردم ایجاد و بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر را راهی بیمارستان کرد، باعث تعطیلی مدارس و مراکز آموزشگاهی و کم شدن ساعات اداری برخی شهرستان ها شد.

در این مدت حدود ۳۰ پرواز خروجی و داخلی فرودگاه اهواز به دلیل کاهش میدان دید لغو شد.

در فرودگاه اهواز به طور میانیگین روزانه ۹۰ پرواز رفت و برگشت انجام می شود.

بنا بر گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان میزان غلظت گرد و غبار در آسمان اهواز در ساعت ۱۴ روز سه شنبه به ۹ هزار میکروگرم بر مترمکعب یعنی بیش از ۶۰ برابر حد مجاز و شعاع دید به کمتر از ۳۰ متر رسید.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرمحل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi