متن خبر

از فردا به سینماها می‌آید دوازده روز گلاب آدینه با

از فردا به سینماها می‌آید دوازده روز گلاب آدینه با

اخبار سینمای ایران    از فردا به سینماها می‌آید دوازده روز گلاب آدینه با
شناسهٔ خبر: 14771 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: اکران فیلم سینمایی «دوازده روز» به کارگردانی مصطفا قربان‌پور از چهارشنبه سوم آذرماه در سینماهای سراسر کشور آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، اولین ساخته سینمایی قربان‌پور داستان پسر ۱۰ ساله‌ای است که به سرطان مبتلاست و در بیمارستان فوق تخصصی «محک» بستری است. او می‌داند فرصت محدودی برای تجربه زندگی دارد. وی ارتباط نزدیک و بسیار صمیمی با یکی از مددکاران بیمارستان برقرار می‌کند و …

قربان‌پور درباره فیلم «دوازده روز» بیان کرد: این فیلم اقتباسی است از رمان اسکار و بانوی گلی پوش اثر اریک امانوئل اشمیت. «دوازده روز» از هفت سال پیش تاکنون فرصت و امکان اکران نداشته و در بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان سال جایزه ویژه هیئت داوران؛ پروانه زرین و دیپلم افتخار را در بخش فیلم بلند به‌خود اختصاص داد.

قربان‌پور درباره ویژگی‌های تکنیکی به‌کار رفته در این فیلم بیان کرد: برای اولین‌بار در سینمای ایران از تکنیک رئال-انمیشن روتوسکوپی در این فیلم استفاده شده است. به‌این صورت که بعد از ساخت فیلم، تعداد انتخاب شده‌ای از فریم‌ها پرینت گرفته شد و روی‌ نسخه پرینت با آبرنگ نقاشی شد و سپس فریم‌ها اسکن شد. دلیل انتخاب و به‌کارگیری این تکنیک ایجاد مرز بین ئاقعیت و رویا برای شخصیت اول بوده است.

«دوازده روز» به مرگ و زندگی انسان‌ها پرداخته و در این فیلم گلاب آدینه، مریم کاویانی و محمدجواد جعفرپور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

محمدجواد جعفرپور در بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان سال پروانه زرین و دیپلم افتخار جایزه بهترین بازیگر کودک را از آن خود کرد.

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi