متن خبر

اکثر افراد حرفه‌ای بیکار هستند از وضعیت سینما حسندوست گلایه‌های

اکثر افراد حرفه‌ای بیکار هستند از وضعیت سینما حسندوست گلایه‌های

اخبار سینمای ایران   اکثر افراد حرفه‌ای بیکار هستند  از وضعیت سینما حسندوست گلایه‌های
شناسهٔ خبر: 14253 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد: حسندوست بیان کرد: سینما ورشکسته و اقتصادش ضعیف است و اکثر تهیه کننده‌ها مایل نیستند در این شرایط کار کنند. چرا برخی فیلم‌ها بعد از ساخت به سرعت اکران می‌شود اما تعدادی امکان اکران نمی‌یابند.

به گزارش پایگاه خبری سینمایی ایهنا به نقل از سینماپرس منتشر کرد، حسن حسندوست تدوینگر با سابقه سینمای ایران درباره فعالیت های اخیر خود به فارس بیان کرد: فیلمنامه های زیادی به من پیشنهاد شده است اما متاسفانه هیچ کدام به مرحله ساخت نمی رسد. شرایط اقتصادی در سینما مناسب نیست. فیلمنامه های زیادی رامی خوانم اما به مرحله عملیاتی و اجرایی نمی رسد.

وی در ادامه بیان کرد: اکثر کارها به بن بست می خورد و این که چرا این اتفاق می افتد مشکل کل سینمای ایران است که اکثر افراد حرفه‌ای بیکار هستند. پول و سرمایه در بخش خصوصی کم شده، سینما ورشکسته و اقتصادش ضعیف است و اکثر تهیه کننده ها مایل نیستند در این شرایط کار کنند.

برگزیده دوره های مختلف جشنواره فیلم فجر بیان کرد: فیلم «قشنگ و فرنگ» ساخته وحید موسائیان را  کار کردم چند ماه است که فیلم آماده و پروانه نمایش دارد. اما امکان اکران برای این فیلم وجود ندارد. این فیلم تمام المان های یک فیلم خوب و مخاطب پسند را دارد بازیگران خوبی در این کار کردند اما امکان اکران هنوز نیافته است. این سوال من است چرا فیلم اکران نمی شود. فیلم از لحاظ کیفی استاندارد است و جشنواره های خارجی هم شرکت کرده اما چرا هیچ کس پاسخگو نیست چرا برخی فیلم ها بعد از ساخت به سرعت اکران می شوند اما تعدادی فیلم  امکان اکران پیدا نمی کنند.

وی در خاتمه بیان کرد: این روند چرخه معیوب سینمای ما است ، سینمای ایران صنعتی نیست و ضربه بزرگ اینجا به پیکره سینما وارد می شود چرخه اقتصادی نمی چرخد و همه کار و فعالیت به نتیجه مطلوب نمی رسد.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi