متن خبر

تشکیل تیم “پیشمرگ‌های پوتین” بعد از حادثه سالزبری

تشکیل تیم “پیشمرگ‌های پوتین” بعد از حادثه سالزبری

اخبار سینمای ایران     تشکیل تیم “پیشمرگ‌های پوتین” بعد از حادثه سالزبری
شناسهٔ خبر: 78110 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

تشکیل تیم

 یک نشریه انگلیسی مدعی شد، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه از پایگاه خبری ایهنای که یک جاسوس سابق این کشور و دخترش در شهر سالزبری انگلیس هدف حمله با گاز اعصاب قرار گرفتند، تدابیر احتیاطی برای حفظ جانش از جمله استخدام امتحان کننده‌های غذا و آب را تشدید کرده است.

به گزارش انتخاب به نقل از روزنامه میرر، براساس این گزارش ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بعد از حادثه رخ داده برای سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس و دخترش از بابت نگرانی از اینکه ممکناستهدف حمله با مواد مسموم در تلافی این اقدام قرار بگیرد تیم امتحان کنندگان آب و غذای خود را بیش از پیش تقویت کرده است.

رهبر روسیه چندین سالاستکه یک نفر را صرفا برای تست تمامی موادغذایی و نوشیدنی پیش از آنکه خودش آنها را سرو کند، استخدام کرده تا جانش را حفظ کند اما اکنون بیان کرده شده که او حتی تعداد کارمندان بیشتری برای امتحان آب و غذایش استخدام کرده چون نسبت به حملات تلافی جویانه بالقوه علیه خود بعد از حمله به سرگئی اسکریپال در سالزبوری نگران است.

هنوز پلیس انگلیس اعلام نکرده که چه کسی عامل این تلاش برای ترور بوده و در حال حاضر حال اسکریپال و دخترش همچنان وخیماستاما اکثریت ناظران انگشت اتهام را به سمت مسکو نشانه گرفتند.

اسکریپال پیش از این یک افسر بلندپایه اطلاعاتی روسیه بود که در سال ۲۰۰۴ به اتهام فعالیت به عنوان ماموریت دوجانبه و در عین حال جاسوسی متقابل برای بریتانیا به زندان افتاد.

اما در سال ۲۰۱۰ در جریان تبادل زندانی میان دو کشور آزاد شده و در سالزبری مستقر شد.

با وجود آنکه مقام‌های روسیه به شدت دست داشتنشان در این اتفاق را رد می‌کند روزنامه دیلی استار گزارش کرد پوتین تدابیر امنیتی برای حفظ جان خود را به جهت آمادگی برای مقابله با هرگونه اقدام تلافی جویانه علیه خود تشدید کرده است.

یک منبع به این روزنامه بیان کرد که نگرانی‌های ناشی از حادثه سالزبری پوتین را به شکلی دیوانه‌وار دچار پارانویا کرده است.

گزارش شده پوتین قبل از آنکه چیزی را بخورد یا بیاشامد یک تیم از متخصصان پزشکی و امنیتی را می‌آورد تا به دقت این مواد را معاینه و بررسی کنند و همه چیز آن از بو تا درجه حرارت را بسنجند.بعد از آن نوبت امتحان کنندگاناستکه مقداری از این مواد را بچشند و غذا تا مدتی گرم می‌ماند تا پایگاه خبری ایهنای که پوتین مشاهده کرده و مطمئن شود که هیچگونه اثری از مسمومیت در این افراد تشخیص داده نمی‌شود.

بیان کرده شده که پوتین از فرط پارانویا دستانش را با دستکش‌های مخصوص می‌پوشاند تا نگذارد هیچگونه ماده شیمیایی از طریق پوست به بدنش وارد شود و در عین حال استخری هم که او هر روز دو ساعت در آن شنا می‌کند به کرات آزمایش می‌شود تا اطمینان حاصل شود چیزی به آن اضافه نشده است.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi