سینماپرس: هادی نائیجی یکی از کارگردانان فیلم سینمایی «هیهات» گفت: تهیه کننده سالاری باعث افت این اثر سینمایی شد من معتقدم تا فضای تهیه کننده سالاری شکسته نشود فیلمسازان به خصوص جوانان نمی توانند خود را به منصه ظهور برسانند.

کارگردان فیلم"/> سینماپرس: هادی نائیجی یکی از کارگردانان فیلم سینمایی «هیهات» گفت: تهیه کننده سالاری باعث افت این اثر سینمایی شد من معتقدم تا فضای تهیه کننده سالاری شکسته نشود فیلمسازان به خصوص جوانان نمی توانند خود را به منصه ظهور برسانند.

کارگردان فیلم" /> سینماپرس: هادی نائیجی یکی از کارگردانان فیلم سینمایی «هیهات» گفت: تهیه کننده سالاری باعث افت این اثر سینمایی شد من معتقدم تا فضای تهیه کننده سالاری شکسته نشود فیلمسازان به خصوص جوانان نمی توانند خود را به منصه ظهور برسانند.

کارگردان فیلم"/> سینماپرس: هادی نائیجی یکی از کارگردانان فیلم سینمایی «هیهات» گفت: تهیه کننده سالاری باعث افت این اثر سینمایی شد من معتقدم تا فضای تهیه کننده سالاری شکسته نشود فیلمسازان به خصوص جوانان نمی توانند خود را به منصه ظهور برسانند.

کارگردان فیلم"/>

متن خبر

نائیجی: تهیه کننده سالاری باعث افت «هیهات» شد/ فکر می کردیم این فیلم در محرم می تواند پرطرفدار باشد

نائیجی: تهیه کننده سالاری باعث افت «هیهات» شد/ فکر می کردیم این فیلم در محرم می تواند پرطرفدار باشد

نائیجی: تهیه کننده سالاری باعث افت «هیهات» شد/ فکر می کردیم این فیلم در محرم می تواند پرطرفدار باشداخبار سینمای ایران
شناسهٔ خبر: 14767 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

سینماپرس اخبار سینمای ایران: هادی نائیجی یکی از کارگردانان فیلم سینمایی «هیهات» گفت: تهیه کننده سالاری باعث افت این اثر سینمایی شد من معتقدم تا فضای تهیه کننده سالاری شکسته نشود فیلمسازان به خصوص جوانان نمی توانند خود را به منصه ظهور برسانند.

کارگردان فیلم سینمایی «حق سکوت» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس اخبار سینمای ایران افزود: یکی از نکاتی که ما باید به آن توجه داشته باشیم این است که یک فیلمساز حتی اگر پدیده هم باشد باز ساختار معیوب سینمای ایران باعث می شود تا بلایی عجیب بر سر فیلم ها و فیلمسازان نازل شود؛ قطعاً شخصی که به عنوان فیلمساز در سینما وارد کار می شود می خواهد توانایی های خود را نشان دهد اما متأسفانه برخی تهیه کنندگان نمی گذارند این توانایی ها به خوبی دیده شود.

وی ادامه داد: «هیهات» تجربه ای بود که ای کاش با مراقبت بیشتری اتفاق می افتاد. این فیلم با اینکه بازیگران بسیار خوبی داشت و تبلیغات بسیار زیادی هم برای آن انجام شده بود نتوانست مخاطبان را به سالن های سینما بکشاند و معتقدم که دلیل اصلی آن اشتباه اکران فیلم در ماه محرم بود؛ بنده معتقدم در ماه محرم سینمای ایران باید نیمه تعطیل اعلام شود چرا که کشور ما دارای ساختارهای سنتی عزاداری برای ائمه اطهار (ع) است و قطعاً مردم در این ایام مجالس عزاداری را رها نمی کنند تا به سالن های سینما بروند و از این رو سینما در این ایام نمی تواند در میان خانواده های ایرانی جایی داشته باشد؛ این اشتباهی بود که ما فکر می کردیم این فیلم در این ایام بسیار می تواند پرطرفدار باشد اما اتفاق نیفتاد.

نائیجی در بخش دیگری از این گفتگو در پاسخ به این سوأل که علیرغم دلخوری های تان آیا از ماحصل اپیزود خودتان راضی هستید یا خیر اظهار داشت: من به عنوان یک فیلمساز داستانی تمامی تلاشم را به کار بردم تا اولاً به سینمای داستان گو وفادار باشم و دوماً از شعارزدگی دوری کنم اما متأسفانه ضعف اجرایی و عدم دسترسی به مطالباتمان توسط تهیه کننده باعث شد کاستی هایی داشته باشیم و ماحصل کار آنچه که ما می خواهیم نشود.

این فیلمساز تأکید کرد: متأسفانه در سینمای ایران به فیلمسازانی که شناخته شده نیستند بها نمی دهد؛ همین باعث می شود که امثال من به این نتیجه برسند که ای کاش حداقل فیلمسازی بداخلاق باشند و با تندمزاجی فیلم را در اواسط کار رها کنند و آن را بخوابانند؛ متأسفانه بارها مشاهده شده که تهیه کننده ها به فیلمساز می گویند شما کارتان را بلد نبودید و نمی توانید فیلم بسازید و با این نوع حرف ها می خواهید ضعف خودتان را توجیه کنید که بسیار حرف غیر منصفانه ای است!

وی افزود: اما با تمامی این تفاسیر یکی از تجربیات خوب این فیلم همکاری با سیدروح الله حجازی، هادی مقدم دوست و دانش اقباشاوی بود و ما تعامل بسیار خوبی با یکدیگر داشتیم و همواره به کلیت کار فکر می کردیم و هیچ یک تنها به این فکر نبودیم که اپیزود خودمان خوب از آب دربیاید.

نائیجی در خاتمه این گفتگو با بیان اینکه در تمامی فیلم های من استاندارد جامعه اسلامی وجود دارد اظهار داشت: این روزها در حال کار کردن روی فیلمنامه ای هستم که قصه بسیار خوبی دارد؛ من همواره به سینمای داستان گو علاقه مند هستم اما از آنجا که در خانواده ای مذهبی بزرگ شده ام و علاقه درونی زیادی به معنویات و مذهب دارم به همین علت این امر روی کارهای من تأثیر می گذارد و داستان های من دینی به حساب می آید اما با تمامی این ها تلاش من بر این است که فیلم هایم شعارزده نشده و قواعد سینمایی مطابق با آنچه جامعه اسلامی می خواهد در آن رعایت شود.

ارسال نظر