متن خبر

دوم اردیبهشت “جشنواره رادیو” افتتاح می‌شود

دوم اردیبهشت “جشنواره رادیو” افتتاح می‌شود

اخبار سینمای ایران     دوم اردیبهشت “جشنواره رادیو”  افتتاح می‌شود
شناسهٔ خبر: 104928 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

به گزارش سینماپرس، محمدجعفر محمدزاده رئیس شبکه رادیویی ایران که مسئولیت برگزاری افتتاحیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو را برعهده دارد، تصریح کرد: مراسم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی رادیو دوشنبه دوم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۹ صبح در ساختمان شهدای رادیو آغاز می‌شود و تا چهار ساعت طول خواهد کشید.

وی با اشاره به اینکه با حاضران در جشنواره رادیو هم رادیویی رفتار می‌کنیم، لازم دانست: رادیو رسانه شنیداریاستو استودیوها خانه همیشگی خانواده رادیو بوده و هست، حتی مخاطبان هم رادیو را در فضای استودیو تصور می‌کنند از این رو این مراسم در استودیو شماره یک که بزرگترین استودیوی ساختمان شهداست برگزار می‌شود. از آنجایی که مهمانان زیادی در مراسم افتتاحیه حضور دارند فضایی را نیز در استودیو شماره هشت درنظر گرفته‌ایم تا علاقه‌مندان از طریق ویدئو کنفرانس به صورت همپایگاه خبری ایهنا مراسم را دنبال کنند.

محمدزاده درباره طراحی صحنه و دکور مراسم افتتاحیه بیان کرد: در فضای استودیو دکور خاصی نخواهیم داشت یعنی ساخت وساز چوبی و حجمی وجود ندارد و فضای استودیو و اجزای رادیویی‌اش مناسب‌ترین شکل برای دکور مراسم خواهد بود در حقیقت ما با دکوری مواجه هستیم که طراحی خاص خود را که فضای رادیو است، دارد.

مسئول برگزاری افتتاحیه با اشاره به اینکه برنامه‌ای برای موسیقی و اجرا در مراسم افتتاحیه طراحی شده است، درباره برنامه‌های ویژه مراسم افتتاحیه بیان کرد: ویدئوهایی که برای پخش در این مراسم در نظر گرفته شده متنوع هستند و بخشی از آن مربوط به روند برگزاری جشنواره است. ویدئوهایی هم درباره هیئت انتخاب و داوران در حال تهیهاستکه متفاوت و خاص هستند. همه این ویدئوها با الهام از پیام جشنواره تولید می‌شوند. علاوه بر اجرای یک گروه موسیقی ایرانی، اجرای برپاخند (استندآپ کمدی) نیز در مراسم افتتاحیه داریم که فضای شادی را در مراسم ایجاد می‌کند.

محمدزاده با اشاره به تقدیر از برگزیدگان اجلاس جهانی صدا در مراسم افتتاحیه بیان کرد: در بخشی از مراسم افتتاحیه دبیر جهانی صدا صحبت خواهد کرد و گزارشی از روند اجلاس ششم ارائه خواهد شد. فضای مناسبی برای حضور مهمانان خارجی تدارک دیده‌ایم و امکان ترجمه بخش‌های مختلف برنامه برای آنها فراهم شده است.

وی درباره دلیل انتخاب تهران به عنوان محل برپایی جشنواره بیان کرد: ما خیلی درباره محل برگزاری جشنواره تأمل کردیم. هرچند این جشنواره در دوره های قبل در زیباکنار برگزار شده بود اما به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌ها معاونت صدا تصمیم گرفت جشنواره چهاردهم در تهران و ساختمان شهدای رادیو برگزار شود. تلاش ما بر ایناستکه برنامه‌ها رنگ و بوی رادیویی داشته باشد و با کمک جلوه‌های بصری این فضا را طراحی کرده‌ایم و امیدواریم آرامش خوبی برای همه مهمانان فراهم و مراسم افتتاحیه با نهایت کیفیت برگزار شود.

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظرفيبروميالژي در اروميه درمان ميگرن در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi