متن خبر

پسرفت دانش اموزان ایرانی کودکان روسی و سنگاپوری از 'توانایی خواندن بیشتری برخوردارند'

پسرفت دانش اموزان ایرانی کودکان روسی و سنگاپوری از 'توانایی خواندن بیشتری برخوردارند'

اخبار سینمای ایران     پسرفت دانش اموزان ایرانی کودکان روسی و سنگاپوری از 'توانایی خواندن بیشتری برخوردارند'
شناسهٔ خبر: 59849 -
سینماپرس-اخبار سینمای ایران-

پایگاه خبری ایهنا به نقل از انتخاب منتشر کرد :

نتایج یک مطالعه جدید که بر روی دانش‌آموزان ۹ تا ده ساله انجام شده نشان داده است، کودکان روسی و سنگاپوری در مقایسه با همتاهای خود در کشورهای دیگر از توانایی خواندن بیشتری برخوردارند.

به گزارش انتخاب، این مطالعه که هر پنج سال یک بار انجام می‌شود را “انجمن بین‌المللی ارزیابی پیشرفت‌های تحصیلی” در هلند انجام داده که در آن دانش آموزان ۵۰ کشور از لحاظ توانایی خواندن مورد مقایسه قرار گرفته‌اند. بر همین اساس محصلان کلاس چهارم ابتدایی در آفریقای جنوبی و مصر در این زمینه امتیاز بالایی کسب نکرده و در انتهای این رتبه‌بندی قرار گرفته‌اند. دانش آموزان ایران، فرانسه، نیوزیلند و آمریکا نسبت به گزارش قبلی این موسسه که پنج سال پیش منتشر شد پسرفت داشته‌اند. این در حالی بود که در گزارش قبلی که سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ میلادی را دربر می‌گرفت پسران و دختران دانش‌آموز ایرانی توانسته بودند به پیشرفت قابل توجهی در این زمینه دست پیدا کنند.

این گزارش همچنین بیان کردهاستتوانایی خواندن دختران در ۴۸ کشور از جمله عربستان و ایران بهتر از پسران همسن و سال خود بوده.

“انجمن بین‌المللی ارزیابی پیشرفت‌های تحصیلی” در مطالعه خود ۳۱۹ هزار دانش‌آموز را بر اساس توانایی فهم متون اطلاعاتی و ادبی مورد مقایسه قرار داده است.

در این گزارش همچنین آمده ۹۸ درصد دانش‌آموزان آمریکایی در کلاس خود کتابخانه دارند؛ این رقم برای کلاس چهارمی‌های مصر ۱۴ درصد بوده است

برچسب‌ها

محبوب کن - فیس نما

ارسال نظر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

محل تبلیغات

تبلیغات ایهنا تبلیغات ایهنا

طراحی و اجرا مهدی نوروزی -کلیه حقوق تعلق دارد به پایگاه خبری سینمایی ایهنا

اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران
اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران اخبار سینمای ایران logo-samandehi